'Beykoz İstanbul ekonomisinden hak ettiği payı almalı!'

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Tahmaz, “Beykoz’un, Türkiye'nin lokomotifi olan İstanbul ekonomisinden hak ettiği payı alması lazım.”

Ak Parti Beykoz Belediye Başkan day adaylığı için başvurusunu gerçekleştiren Mustafa…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Tahmaz, “Beykoz’un, Türkiye’nin lokomotifi olan İstanbul ekonomisinden hak ettiği payı alması lazım.”

Ak Parti Beykoz Belediye Başkan day adaylığı için başvurusunu gerçekleştiren Mustafa Tahmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Burunbahçe Sosyal Tesisleri’ nde düzenlediği basın toplantısı ile yerel basın temsilcileriyle buluştu.

Tahmaz, Beykoz’da yapmak istediklerini ve kendine dair tüm her şeyi açık yüreklilik ve samimi bir uslup kullanarak basına anlattı. Tahmaz, “ belediyecilik ” sıfatını kendisi için “ profesyonel bir belediyeciyim “ diye kullandı. Konuşmasının ilk başında kendisini tanıtan Tahmaz, geri kalanında aday adayı olma sebebini, Beykoz için olan projelerini şu şekilde aktardı:

Beykoz sevdası, tıpkı göle atılan bir taş gibidir!

“ İstanbul nasıl Sayın Başbakanımızın sevdasıysa, Beykoz da bizim sevdamızdır. Biz Beykoz’u yüreğimize yazdık. Bu yürekten, bu sevdayı söküp atmak mümkün değil. Çünkü Boğaz’ın incisini diğer mekanlardan farklı kılan bir özelliği vardır. O da şudur: Beykoz’u bir kez tanıyan, bir daha ondan vazgeçemez. Çünkü Beykoz sevdası, tıpkı göle atılan bir taş gibidir, artık halka halka büyüyerek tüm gölü, tüm yüreğinizi kaplar. Bana göre Beykoz’da yaşamak, Beykozlu olmak, Beykoz’a belediye başkan aday adayı olmak, onurların en büyüğüdür. Bir insanın tadabileceği en büyük bir ayrıcalıktır.” diyerek Tahmaz, Beykoz’ a olan sevgisini ve verdiği önemi vurguladı.

Beykoz’a ve Beykozluya hak ettiği kıymeti vermek için yola çıktık!

“ Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan da Beykoz’a büyük önem veriyor. Futbol oynadığı yıllardan itibaren Beykoz’a karşı bir sevgisi var. İşte biz bu sevgiyi, bu ilgiyi Beykoz’un hizmetine, Beykozluların daha iyi şartlarda ve daha modern bir ilçede yaşaması için kullanmak istiyoruz. Ben Beykoz’un ve Beykozlunun bizim en büyük kıymetimiz olduğuna inanıyorum. Yıllarca Beykozlunun kıymeti hak ettiği şekilde bilinmemiş olabilir. Ama şu bilinsin ki, biz Beykoz’a ve Beykozluya hak ettiği kıymeti vermek için yola çıktık. Bu kıymetin en büyük göstergesi de Beykoz’a ve Beykozluya hizmet aşkıyla yaklaşmaktır, sevgiyle yaklaşmaktır. Temeli sevgi ve hizmet aşkı olan her eylem, ben inanıyorum ki, olumlu sonuçlar verecek ve Beykoz’u aydınlık ve refah dolu bir geleceğe taşıyacaktır şeklinde ifade etti.

Beykoz İstanbul ekonomisinden hak ettiği payı almalı

Tahmaz, konuşmasında kadınlara ve gençlere verdiği önemi de şöyle belirtti: “ Beykoz’un bulunduğu İstanbul, Türkiye ekonomisinin neredeyse yarısını oluşturur. Dolayısıyla Beykoz’un, Türkiye’nin lokomotifi olan İstanbul ekonomisinden hak ettiği payı alması lazım. Beykozlu kadınlarla elele vereceğiz. Beykoz’un kalkınmasında, kadınlarımızla işbirliği içinde olacağız. Aynı şekilde, Beykoz için gençlerimizle birlikte yola çıkacağız. Onlar için sadece eğitim merkezleri, gençlik merkezleri, spor merkezleri yapmayacağız. Onlara, girişimci bir ruh da aşılayacağız. Sorumluluk alıp liderlik yapma yeteneği kazandıracağız. Peki, kadınlar ve gençler için somut olarak ne yapacağız? Onların girişimcilik gücünü yükselteceğiz. Bu amaçla finans kuruluşları ve bankalar ile KOSGEB gibi kuruluşları harekete geçirip mikro-krediyi devreye sokacağız. Böylece kadın ve gençlerimizi Beykoz’un gelişmesine entegre edeceğiz. Sonuç olarak Beykoz adlı Zümrüdüanka Kuşunu parlak bir geleceğe doğru uçuracak iki kanadın biri kadınlar, diğeri de gençler olacaktır.” dedi.

Beykozluların, artık Beykoz’dan başka gidecek yerleri yok

“ Beykoz’un potansiyelini gün yüzüne çıkarmak, içimizdeki müteşebbis ruhu uyandırmak için, bir akademi kuracağız. Adına da Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Akademisi diyeceğiz. Bu akademi üç ayaktan oluşacak. Birinci ayağı iş dünyası oluşturacak. Bu aşamada İstanbul’un iş dünyası örgütleri olan İTO, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Deniz Odası ve İstanbul Ticaret Borsası ile işbirliği yapacağız. İkinci ayağını kamu oluşturacak. Kamunun girişimcilikle ilgili en önemli örgütü KOSGEB bizim paydaşımız olacak. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı ile de koordinasyon içinde olacağız. Üçüncü ayağımızı da üniversiteler meydana getirecek. Biz bu üç ayağı buluşturup, eğitimli ve eğitimini yarı bırakmış gençlerimize, aynı zamanda işsizlerimize bir çatı örgüt oluşturacağız. Beykoz’un bizim insanımızın hem doyduğu yer, hem de evlatlarımızın doğduğu yer olarak devam etmesini istiyorum. Çünkü bizim halkımızın, Beykozluların, artık Beykoz’dan başka gidecek yerleri yok.  İşte biz bu bilinçle hizmet üreteceğiz. Bunun için gerekli tüm altyapı çalışmalarını yerine getireceğiz. Biz, başta özel üniversitelerimiz olmak üzere, eğitim dünyamızı, Beykoz’da yerlerini alması için teşvik edeceğiz. Aynı zamanda Beykoz’da bir devlet üniversitesinin tüm fakülteleriyle birlikte kurulması için gerekli çalışmayı hemen başlatacağız. Bunun için yer tahsisi yapmak, altyapı kolaylıkları sağlamak gibi teşvik edici önlemler alacağız. Üniversite merkezi olmanın en önemli avantajı dinamik bir gençlik kitlesinin Beykoz’da yer alması demektir. Bu ise bizim ifade ettiğimiz hizmet sektörünün Beykoz’da daha da gelişmesi anlamına gelir. Aynı şekilde Beykozlu esnafların, Beykoz ekonomisin gelişmesine önemli bir katkı demektir. ” şeklinde Tahmaz, Beykoz için düşündüğü projeleri belirtti.

Köylerimiz organik tarımın merkezi olacak!

Tahmaz, Beykoz’ da turizmin gelişmesine de önem vereceğini söyledi: “Bana göre turizm, Beykoz’un geleceğinde son derece büyük bir rol oynayacaktır. Merkezi yönetim ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir çalışma yürütüp dünyadan ve ülkemizden turizm yatırımcılarını ilçemize çekmeliyiz. Beykozluları da turizm sektörüne hazırlamalıyız. Ayrıca Beykoz’a turizmle ilgili okullar açarak, ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmeliyiz. Ben gerekli tedbirleri almamız halinde, Beykoz’un kısa zaman içinde hem yabancı turistlerin, hem de yerli turistlerin gözde mekanı olacağına inanıyorum. Ayrıca köylülerimizi üretimin aktif unsurları kılacağız. Ayrıca son derece kıymetli olan üretimlerini de hak ettiği değere pazarlamalarını sağlayacağız. Belediyemizin kontrolünde gerçekleşecek bu projelerle, köylerimiz organik tarımın merkezi olacak. Ürünler de bu amaçla tesis ettiğimiz pazarlarda satılacak. Benzer şekilde Beykoz’un kadim mesleği olan balıkçılığı da entegre bir uğraş haline getireceğiz. “ dedi.

Halkımızın onaylamadığı hiçbir çözüm yolu, uygulamaya sokulmayacaktır!

Beykoz’ un temel sıkıntıları olan imar ve 2B sorunlarına da değinen Tahmaz, şunları söyledi: “ Hiçbir imar ya da mülkiyet uygulaması, Beykozluların aleyhine sonuçlar doğurmamalıdır. Bunun için de “kazan-kazan” prensibi geçerli olacaktır. Hem Beykoz kazanacak, hem Beykozlu kazanacaktır. Hepinizin bildiği gibi, Sayın Başbakanımız, seçim meydanlarında halkımıza söz vermişti. Bu söz üzerine çıkartılan 2B Yasası, Beykozlulara üzerinde yaşadıkları arazilere sahibi olma fırsatı getiriyor. Kuşkusuz bu noktada, ilçe belediyesine de düşen sorumluluklar var. Yasanın genel ilkelerini, yerel şartlara uyarlayıp halkımızın imkanlarına uygun hale getirmek, bizim sorumluluğumuzdadır. Bu konuda, Beykoz Belediyesi de son dönemde bazı olumlu çalışmalar yapıyor, bunları dikkatle izliyoruz. Bizim de Beykozluların yüreklerini ferahlatacak çalışmalarımız var. Beykoz’daki imar sorunlarına köklü çözüm getirecek hazırlıklarımız ve projelerimiz var. Bütün proje ve çalışmalarımızda, Beykozlunun görüşü alınacak, halkımızın onaylamadığı hiçbir çözüm yolu, uygulamaya sokulmayacaktır. Şimdilik şu kadarını ifade etmek isterim: Bizim halkımız, “Dünyada mekan, ahirete iman” inancına sahiptir. Biz bunun dünya kısmını garanti altına alacağız, yani dünyadaki mekanlarında mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini temin edeceğiz. Bunun için de tüm süreçleri tam bir şeffaflıkla yönetip hem halkımızı iyi anlayacağız, hem de onlara çözüm yollarımızı iyi anlatacağız.” dedi.

'Beykoz İstanbul ekonomisinden hak ettiği payı almalı!'
Bizi Takip Edin