Beykoz kapalı spor kompleksine kavuşuyor

Türkiye’nin en büyük spor ormanı olarak farklı branşlardaki sahalarıyla sporseverleri kucaklayan “Beykoz Spor Ormanı” kapalı spor kompleksine kavuşuyor. Modern bir projeyle ve çok amaçlı inşa edilen tesisin mart ayında hizmete açılması için çalışmalar doludizgin sürüyor.

Beykoz kapalı spor kompleksine kavuşuyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin “spor başkenti” vizyonuna uygun yapılan kompleks özelde ilçedeki sporcu ve gençlerin kapalı spor tesisi ihtiyacını karşılarken konumu ve imkânlarıyla tüm şehre hizmet verecek.

HENTBOL, BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHASI

8 milyon 479 bin m2’lik alanda kurulan “Beykoz Spor Ormanı”nın içinde 7 bin m2 büyüklüğünde ve 2 katlı inşa edilen tesisin 1500 m2 ebadındaki hentbol sahası, basketbol ve voleybol müsabakalarına ev sahipliği yapacak.

Liglerdeki en heyecanlı maçların oynanacağı tesis, 1908 kişilik seyirci koltuk kapasitesine sahip olacak.  

İlçedeki çocuk ve gençlerin spor olanaklarını artıracak komplekste minderli sporlar için antrenman odaları da yer alacak.

YILDIZ SPORCULAR YETİŞECEK

Beykoz’un marka takımlarından Türkiye Şampiyonu Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı, yeni şampiyonluklara giden yoldaki maçlarına artık bu mekânda hazırlanacak.

Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Şampiyonası maçlarında rakip takımların ağırlanacağı komplekste uzman antrenörler eşliğinde yıldız sporcular da yetişecek.

MART AYINDA AÇILACAK

Mart ayında hizmete açılması planlanan ve engelli erişimine uygun dizayn edilen tesis, kütüphane, kafeterya ve sosyal donatılarıyla sporculara ve sporseverlere konfor ve dinamizm sunacak.

SPOR ORMANI’NA İLGİ ARTACAK

Yeni kompleksin kapılarını açılmasıyla, mesire alanı, farklı spor branşlarındaki standart ve nitelikli sahaları, bisiklet parkuru, yürüyüş yolları, kafe ve caminin yer aldığı Beykoz Spor Ormanı’ndan artık daha fazla kişi yararlanacak.

 

Beykoz kapalı spor kompleksine kavuşuyor
Bizi Takip Edin