Beykoz kapsam dışı bırakıldı!

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı koronavirüs genelgesiyle İstanbul’da yoğun cadde ve sokaklarda sigara içmek yasaklandı. Beykoz ise kapsam dışı bırakıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı koronavirüs genelgesiyle İstanbul’da yoğun cadde ve sokaklarda sigara içmek yasaklandı. Beykoz ise kapsam dışı bırakıldı.  

İçişleri Bakanlığı'nın dün yayınladığı koronavirüs genelgesiyle İstanbul başta olmak üzere 81 ilde yoğun cadde ve sokaklar başta olmak üzere pek çok yerde kamuya açık alanda sigara içmek yasaklandı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada sigara içilmesi yasaklanan alanlar listesinde Beykoz yer almadı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul’da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda (İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı genelgesi çerçevesinde; Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen sokak, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır. Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır. Alınan tüm tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir.”

Yasaklanan yerlere ulaşmak için tıklayınız.

 

Beykoz kapsam dışı bırakıldı!
Bizi Takip Edin