Beykoz Karlıtepe'de manevi hava

İlmi ve tevazusuyla gönülleri fetheden Kanaat Önderi Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi vefatının 2. Yıldönümünün ilk anma merasiminde Karlıtepe?de Kuranı Kerim ziyafeti ve dualarla anıldı.

Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi Ailesi tarafından orga

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlmi ve tevazusuyla gönülleri fetheden Kanaat Önderi Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi vefatının 2. Yıldönümünün ilk anma merasiminde Karlıtepe?de Kuranı Kerim ziyafeti ve dualarla anıldı.

Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi Ailesi tarafından organize edilen programa Yıldız Camii Eski İmam Hatibi Abdullah Hatipoğlu, Emekli Vaiz Şemsettin Çataklı, Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Kurra Hafız Ramazan Demirkan, Nişancı Mehmet Paşa Camii İmam Hatibi Abdullah Arslaner, Hafız Halil Erenoğlu, talebelerinden Rize Kale Camii İmamı Abdul Kadir Kara ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Karlıtepe Cami’nde yapılan anma merasiminde Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Kurra Hafız Ramazan Demirkan, Hafız Halil Erenoğlu, Emekli Vaiz Şemsettin Çataklı okudukları Aşr-i Şerif ile doyumsuz bir Kuran-ı Kerim ziyafeti sundular.

Yıldız Camii Eski İmam Hatibi Abdullah Hatipoğlu ise, Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi ile ilgili hatıralarını anlatarak duaları ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile etkinliğe ayrı bir renk kattı.

 

İmam Hatibi Abdullah Hatipoğlu, Hoca efendinin son nefesinde insanlara ?Herkese selam söyleyin. Hakkımı herkese helal ediyorum. Herkeste bana hakkını helal etsin. Hak tecelli eyleyince her işi asan eder. Halk eder esbabın, bir lahzada ihsan eder? dediğini belirterek kendisine ?Hocam ortalık çok bozuldu, her taraf açık saçık doldu. Gözlerimizi koruyamıyoruz? diyenlere ise ?Ben bir şey görmüyorum? dediğini hatırlattı.

 

İrşad Vakfı Yönetim kurulu Üyesi ve Rize Kale Camii İmamı Abdul Kadir Kara yapmış olduğu konuşmasında Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi ile ilgili şunları söyledi: ?Mustafa Efendi?nin kursları ilim öğretmeye devam ediyor. Hocamızın İrşad Vakfı hizmetlerini sürdürüyor. Hocamız gibi insanlar, kolay kolay gelmez. Mustafa Efendi emek edep demektir, ahlak demektir. Allah adamları unutulmaz. Mahmut Efendi kendisine seni sevmeye doyamadım derdi. Mustafa Efendi Bu ilmin lezzeti baldır, vuslatı cennete daldır, gözünden uykuyu kaldır Nidersin şerbeti nanı derdi.?

 

Ayrıca 22 Ekim 2011 Cumartesi günü Rize?de de anma töreni yapılacağı ve Diyanet İşleri Başkanının da iştirak  edeceği belirtildi.

Beykoz Karlıtepe'de manevi hava
Bizi Takip Edin