Beykoz Kavacık – Harem arası 9 dakika olacak

AK Parti İBB Başkan Adayı, Murat Kurum gençlerle buluşmasının ardından Beykoz Belediyesi çatısı altında hizmet veren Beykoz Eğitim ve Sanat Merkezi (BEYSEM)’de eğitim alan kadınlarla bir araya geldi.

Beykoz Kavacık - Harem arası 9 dakika olacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı’nın İBB adayı Murat Kurum, Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen “BEYSEM Buluşmaları”nda istihdamdan ulaşıma kadınların hayatını kolaylaştıracak projelerini anlattı.

Beykoz Kavacık - Harem arası 9 dakika olacak

Kurum’a, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Aydoğan, Beykoz Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Murat Aydın, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi, belediye başkan yardımcıları, meclis üyesi adayları, teşkilat mensupları eşlik etti.

Beykoz Kavacık - Harem arası 9 dakika olacak

“KADINLAR 31 MART’TA SANDIKTA CEVABI VERECEK”

Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir televizyon kanalındaki söylemleriyle ilgili eleştirilerde bulunan Kurum, “Ev kadınlarını diğer kadınlar kadar saygın görmüyor. Ayrıştırıyor, küçümsüyor. İşte bu yarı zamanlı kibirli belediye başkanının kibri aklını önüne geçmiş. Bu kibir abidesine artık söyleyecek birşey bulamıyorum. Bu değer bilmez had bilmez kibirli adaya 31 Mart’ta ev kadınları sandıkta gereken cevabı verecek” dedi.

Beykoz Kavacık - Harem arası 9 dakika olacak

Konuşmasına kadınlara kıymet veren bir gelenekten geldiklerini vurgulayarak başlayan Murat Kurum, “İstanbul’un neresine bakarsanız bakın kadınların eserlerinin görürsünüz. Sizler ailelerimizin evlerimizin yapıtaşlarısınız. Kadınlarımız ve annelerimizle hep birlikte yol yürüyeceğiz. İSMEK kurslarımızı her ilçesine her mahallesine biz getireceğiz. İlk işini kuran kadın girişimcimize 100 bin TL sermaye desteği sunacağız. İhtiyaç sahipleri bütün büyüklerimizin İstanbul kartlarına 2 bin 500 TL destek ödemesi yapacağız.” şeklinde konuştu.

Beykoz Kavacık - Harem arası 9 dakika olacak

“ÇAVUŞBAŞI-KAVACIK YOLU GENİŞLEYECEK”

Kurum, “İsrafı bitirdik diye tabelalara 175 milyon lira para harcadılar. Beykoz’umuzun uç mahallelerine belediye otobüsü gelmiyor veya saatler sonra geliyor. Sen Beykoz’un kaynaklarını kendi geleceğin için harcadığın için gelmiyor. Sen o kaynakları israf ettiğin için gelmiyor. Biz inşallah 1 Nisan’dan itibaren Beykoz’umuzun özlediği hizmeti getireceğiz. Beykozlu kardeşlerimiz bir yerden bir yere gitmek için saatlerce beklemeyecek. Çavuşbaşı Kavacık yolunun yetmediğini biliyorum. Mevcut CHP’li İBB yönetimi her konuda olduğu gibi bu konuda da tek bir adım atmadı. Hiç merak etmeyin bu yolumuzda genişletip sizin hizmetinize sunacağız.” diye konuştu.

Beykoz Kavacık - Harem arası 9 dakika olacak

“KAVACIK-HAREM ARASI 9 DAKİKA OLACAK”

Şehre yönelik ulaşım yatırımlarına da değinen Murat Kurum, “İstanbul’da çalışan bir kadınımızın yılda 288 saatte trafikte heba oluyor ömrümüzden üç yıl gidiyor. Trafik süresini yeni metrolarla, tüneller, otopark sistemleriyle ve daha birçok ulaşım hamle ile süratle gerçekleştireceğiz. Kadınlarımıza rahat bir nefes aldıracağız. Benim Beykozlu kardeşim buradan Harem’e gitmek istediğinde yapacağımız tünel ile birlikte 9 dakikada Harem’e ulaşacak.”

Beykoz Kavacık - Harem arası 9 dakika olacak

Kurumdan sonra söz alan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Beykoz’da imar alanında cumhuriyet tarihinde çözülmemiş sorunların çözüldüğünü söyledi.

BEYSEM’li kadınlar da ziyaretin anısına Murat Kurum’a duvar panosu hediye etti.

Beykoz Kavacık – Harem arası 9 dakika olacak
Bizi Takip Edin