Beykoz Kavacık’a KYK yurdu müjdesi!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte müjdeyi verdi. Aydın, bu sene sonunda Kavacık’a 250 kişilik KYK kız öğrenci yurdunun yapılacağını söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte müjdeyi verdi. Aydın, bu sene sonunda Kavacık’a 250 kişilik KYK kız öğrenci yurdunun yapılacağını söyledi.

Beykoz Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, müjdeli haberi verdi.

Beykoz Belediyesi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir protokol imzalandığı söyleyen Murat Aydın, Kavacık’a bu sene sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait 250 kişilik bir kız öğrenci yurdunun kazandırılacağını söyledi.

CHP ÖĞRENCİ YURDUNA ENGEL OLDU

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak ücretsiz eğitim veren Türk-Alman Üniversitesi’nden bahseden Başkan Murat Aydın, “CHP’li meclis üyeleri itiraz etmemiş olsaydı Türk-Alman Üniversitesi’nin yurdu tamamlanmış olacaktı. Sayenizde orası da gecikti. Özel yurt değil devlet üniversitesine yurt yapılacak ona da itiraz ediyorsunuz. İtiraz süreçleri vs. tamamlandı. Orası da inşallah bir yıl içerisinde tamamlanacak diye inanıyorum.” dedi.

İBB 3,5 YILDA BEYKOZ’A NE YAPTI?

Beykoz’da nüfusun yüzde 60’ının yaşadığı yerdeki imar problemini çözme sorumluluğunun İBB’de olduğunu söyleyen Başkan Aydın, 3,5 yılda hangi adımların atıldığını sordu.

Aydın, “Beykoz’da imar ile ilgili bizim üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Ben CHP’li yönetimi Beykozlu hemşehrilerime şikâyet ediyorum. Siz ne yapacaksınız sizinle beraberiniz, ne istiyorsanız onu yapalım. En son İBB Genel Sekretere de gittik. Bu anlamda artık adımlar atılsın, yoksa şu anki konuştuğumuz gibi konuşacağımı söyledim. 3,5 yıldır konuşmuyoruz. Buranın trafik problemini biz mi çözeceğiz? İBB ne iş yapar?” dedi.

RÜZGARLIBAHÇE KAVŞAK SORUNU

İBB’nin Kavacık Meydanı’nda yaptığı kavşak düzenlemesi kapsamında Kavacık ile Çavuşbaşı yönüne giden iki yol güzergâhı döşenen taşlarla ayrılmıştı.

Vatandaşların ve bölge esnafının tepkilerine neden olan konuya değinen Murat Aydın, “Projeyi biz yaptık. İBB projeye destek verdi. Teşekkür ediyoruz. Rüzgarlıbahçe kısmını İBB yapmak istedi. Tamam dedik. Biz daha büyük bir alanı 1 yıl önce bitirdik. Siz 2 yılda ne yaptınız arkadaşlar? Ben oradan geçerken insanlar ‘Burayı neden yapmıyorsunuz’ diyor. Utanıyorum İBB yapıyor demeye. Şikâyet ediyormuş gibi algılanıyor. Kaç kere de söyledik. Alt tarafı 500-600 metre kaldırım yapacaksınız. Bunları yapın. Bu eksikliklerin giderilmesi için çalışalım.” diye konuştu.

CAM FESTİVALİ YAPILACAK

UNESCO tarafından ilan edilen 2022 yılı kapsamında Beykoz’da 17-25 Eylül tarihleri arasında Cam Ocakları Vakfı ve Beykoz Cam ve Billur Müzesi işbirliğiyle Beykoz Sahil Etkinlik Alanı’nda “Cam Festivali” gerçekleşecek.

BEYKOZ’DA 24 SAATLİK YARIŞ

Türkiye’deki en anlamlı projelerden bir tanesi alan Beykoz Spor Ormanı’nın tamamlanma sürecine girdiğini aktaran Belediye Başkanı Murat Aydın, alanda 24 Eylül’de 24 saatlik bir bisiklet yarışı yapılacağını söyledi.

Yol Bisikleti Performans Parkuru ise Türkiye’de bir ilke imza atan ve Türkiye’nin en büyük spor ormanı olan Beykoz Spor Ormanı, aynı zamanda atletizm, tenis ve basketbol gibi sporların yapılacağı mekânları da içerisinde barındırıyor.

BEYTAŞ DENETLENEBİLECEK

Beykoz Belediyesi’nin bütçe içi kuruluşu haline getirilecek olan BEYTAŞ, bu sayede daha çok denetlenebilecek bir yer haline gelecek.

Beykoz Kavacık’a KYK yurdu müjdesi!
Bizi Takip Edin