Beykoz Kent Konseyi'nden ''Engelliler Haftası''nda nezaket ziyareti

Beykoz Belediyesi Kent Konseyi TOFD Beykoz Şubesi'ne “Engelliler Haftası” dolayısıyla nezaket ziyaretinde bulundu.

Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu üyeleri Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Kent Konseyi TOFD Beykoz Şubesi’ne “Engelliler Haftası” dolayısıyla nezaket ziyaretinde bulundu.

Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu üyeleri Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi’ne “Engelliler Haftası” dolayısıyla nezaket ziyaretinde bulundu.

Kent Konseyi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu Üyeleri “Engelliler Haftası” dolayısıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’ni ziyaret ederek dernek üyelerinin hatır ve ihtiyaçlarını sordu.

Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini ifade eden Dernek Başkanı Saniye Efe, Omurilik Felçlileri Derneği olarak engelli bireylerin sesini duyurma ve onları topluma kazandırma gayretinde olduklarını ifade ederek özellikle akülü araç dağıtımlarıyla engelli ilçe sakinlerinin hayatını kolaylaştırdıklarını söyledi.

Bugüne kadar kendilerine gelen talepleri karşıladıklarını ve Beykoz’da tekerlekli sandalye verecekleri kimsenin kalmadığını belirten Saniye Efe dernek yararına kermesler açtıklarını, Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahibi üyeleri için erzak yardımları yaptıklarını ifade etti. İnsanların bedenlerini değil ruhlarını doyurmanın önemli olduğunu vurgulayan Efe engelli bireylerin sosyalleşmesi için ailelerin eğitilmeleri gerektiğini söyledi.

Kent Konseyi üyeleri de ziyaret kapsamında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu’nun çalışmalarını aktardılar ve dernek bünyesinde engellilerin istihdam edildiği tekstil atölyesini gezdiler.

Beykoz Kent Konseyi'nden ''Engelliler Haftası''nda nezaket ziyareti
Bizi Takip Edin