Beykoz köy muhtarları Paşaköy Arıtma Tesisini gezdi

Beykoz’da Riva Deresi’nin geçtiği köylerin muhtarları ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri İSKİ Paşaköy Arıtma Tesisi’ni gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) tarafıjdan Beykoz’da Riva Deresi’nin geçtiği köylerin muhtarları ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine, Paşaköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni gezdirilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi.

İSKİ Paşaköy Arıtma Tesisi gezisine CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile İBB ve Beykoz meclis üyeleri, Göllü, Bozhane, Riva, İshaklı, Kılıçlı, Cumhuriyet, Ali Bahadır ve Mahmutşevketpaşa mahallelerinin muhtarları katıldı.

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu tarafından ziyaretçilere tesisin her noktası tek tek gezdirilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi. Nermutlu, İSKİ Paşaköy Arıtma Tesisinin 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çalıştığını söyleyerek Riva Deresi’ne bir zarar verilmediği anlatıldı.

İSKİ RİVA DERESİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMSINA BAŞLADI

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, ayrıca Riva Deresi’nde çalışmaların başladığını belirterek “Yan kolda çalışmalarımıza dün itibariyle başladık. Bütün İSKİ olarak makinelerimiz, uzun kollu bomlu ekskavatörlerimiz ve sızdırmaz kamyonlarımızla buradaki çamuru tarayıp burayı akar hale getireceğiz.” dedi.

İLGİLİ KURUMLARIN İŞİNİ ŞİMDİ İSKİ YAPIYOR 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yapılan ziyareti sosyal medya hesabından duyurarak yaptığı paylaşımda “Altına imza attılar ama 11 yıldır yapmadılar. Riva Deresi’nde yıllardır sorumluluklarını yerine getirmeyen ilgili kurumların işini şimdi İSKİ yapıyor. Paşaköy Arıtma Tesisi’nin ne kadar başarılı çalıştığını sivil toplum örgütleri ve muhtarlar yerinde incelediler.” ifadelerini kullandı.

Powered by Froala Editor

Beykoz köy muhtarları Paşaköy Arıtma Tesisini gezdi
Bizi Takip Edin