Beykoz Kulüpler Birliği’nden MHP’ye ziyaret

Beykoz Kulüpler Birliği İlçe Siyasi Partileri ve Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretlerine devam etmekte. Bu kapsamda gerçekleşen son ziyaret Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz İlçe Teşkilatına yapıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kulüpler Birliği İlçe Siyasi Partileri ve Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretlerine devam etmekte. Bu kapsamda gerçekleşen son ziyaret Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz İlçe Teşkilatına yapıldı.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, Birlik Yönetim Kurulu Üyelerinden Akbaba Spor Kulübü Başkanı ve Akbaba Mahallesi Muhtarı Yüksel Kılıç, Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Kurtuluş, Anadoluhisarı İdmanyurduspor Kulübünden As Başkan İlker Güner,  Beykoz Tekvando Fitness Spor Kulübü Başkanı Mustafa Zurnacı'dan oluşan BİSK heyetini pandeni süreci nedeni ile sınırlı tutuldu.

İlçe Merkezinde MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden Salih Dursun, Beykoz Belediyesi Meclis Üyelerinden Sema Asuman Meydan, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden de olan Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Cenk Nur ve Yöneticilerinden Uğur Murat Bayraktar tarafından karşılanan Beykoz Kulüpler Birliği

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, uzun süredir gündemlerinde olan ancak yaşanan Pandemi Süreci dolayısı ile ertelenen ziyaretlerinde Oğuzhan Karaman Başkanlığındaki MHP Beykoz İlçe Yönetimine görevlerinde başarı dileklerinde bulunma amacı ile ziyaretin gerçekleştiğini söyledi. Özdemir daha sonra Beykoz Kulüpler Birliği çalışmaları, İlçe Spor Kulüplerinin mevcut durumları ve beklentileri ile ilgili görüşlerini açıkladı. Özdemir'in açıklamalarına beraberinde geldikleri Yönetim Kurulu Üyeleri Kulüp temsilcilerinden de katkılar geldi.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir daha önce de ziyaretleri kapsamında Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatına da Kongre sonraki dönemlerinde hayırlı olsun dileklerini içeren bir ziyaret yaptıklarını anımsatırken, ” Tabii ki bu ziyaretin amacı belli olsa da ilçe spor kulüpleri olarak yaşanan sıkıntıları da aktarmadan olmaz. Değişik kulüplerin farklı, farklı sorunları bulunmakta. Özellikle de bu Pandemi süreci sıkıntıları adeta katladı. Kendi yağı ile kavrulma gayretindeki kulüpler bile bu süreç nedeni ile çok sıkıntılar içine girdi. Beykoz Belediye Başkanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından maddi olmasa da temel gıda ihtiyaçları ile ilgili belirlediğimiz ve ilettiğimiz isimlere yardım yapıldı. Ancak biz bu yardımların bir defaya mahsus değil birkaç ayı kapsayacak şekilde olması beklentisi içindeyiz. Öte yandan sporun olmadığı aylar boyunca ilçede herhangi bir spor dalı ile uğraşan yüzlerce sporcumuz faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı. Özellikle de Altyapı takımları ve branşları anlamında ortada vahim bir tablo var. Bu nedenle gençlerde ve çocuklarda spora karşı bir soğuma maalesef oluşurken öte yandan İnternet ve diğer vakti geçirme araçları bu kitleyi ciddi oranda etkisi altına almış durumda. Bir anlamda geleceğimiz açısından da sıkıntılı bir dönemi hep beraber yaşayıp görüyoruz ” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ise öncelikle ziyaret dolayısı ile Asım Özdemir ve arkadaşlarına teşekkür ederken, gerek şahsi ve yönetim kurulu üyeleri olarak gerekse de Parti olarak spora her zaman olumlu bir bakış sergilediklerini söylerken, ” Sporun ne derece önemli olduğunu bu süreçte daha iyi anladık. Gençlerimiz enerjilerini sportif faaliyetler ile atamadığı için bu boşluğu doldurmaya yeltenen art niyetliler ortaya çıktı. Nitekim 2.Gezi kalkışması ön çalışması olarak nitelendirebileceğimiz bir Boğaziçi Üniversitesi olayları yaşandı. Bu konuda Devletin izlediği ve uygulamaya koyduğu kanunlar, kurallar çerçevesinde yapmış olduğu bir atamayı kafaları karıştırarak özellikle de genç kitleyi de manipule ederek kamuoyunda takip edilen kötü bir görüntü ortaya çıkmıştır. Biz bu anlamda sporun ne derece önem arz eden bir konu olduğunu bir kez daha yaşayarak gördük. Bu sebeple ülke gençliği için çok önemli bir misyonu olduğuna inandığımız sportif faaliyetlerin Pandemi Sürecinin biran önce ortadan kalkması sonunda daha geniş kitlelere yayılacak şekilde yeniden hayatımıza girmesini istemekteyiz. ” diye konuştu.

Ziyarette Spor Kulüp temsilcilerinden gelen sorunları not aldıklarına vurgu yapan MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, ” Bilindiği üzere Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi Cumhur İttifakı kapsamında bir araya gelen, ortak değerler ve konular etrafında birlikte çalışmalar sergileyen bir konumda. Dolayısı ile Partimizin Beykoz Belediye Meclisinde de 3 arkadaşımız bulunmakta. Bizden beklediğiniz taleplerin karşılanabilmesi için konunun diğer muhatabı olan Ak Parti Yönetimindeki ilgili birimler ile karşılıklı diyalog ve ortak çalışmada bulunabileceği kanaatini taşımaktayız. İlçe Yönetimi içinde ayrıca bir de Spor Komisyonumuz ve sizlerin içinden gelen arkadaşımız, Anadoluhisarı İdmanyurduspor Başkanımız Cenk Nur'da var. Biz ilçe gençliğine, spor camiasına yapılabilecek her olumlu işte ön saflarda yer alma düşüncesinde olacağımızı beyan etmek isterim ” dedi.

Oğuzhan Karaman Spor Kulüplerinin yaşadığı sıkıntı ve sorunlar ile ilgili bir dosyanın kendilerine iletilmesi ile bu konuda ciddi anlamda katkılar sunabileceklerini gelen Beykoz Kulüpler Birliği Heyetine aktardı.

Beykoz Kulüpler Birliği’nden MHP’ye ziyaret
Bizi Takip Edin