Beykoz Kundura film ve dans tutkunlarını ağırlayacak

Beykoz Kundura’da bu hafta sonunu, dans ve film tutkunlarını mutlu edecek bir programla karşılıyor.
  • 6.04.2022 00:00:00

Beykoz Kundura’da bu hafta sonunu, dans ve film tutkunlarını mutlu edecek bir programla karşılıyor.

galeri isbeykoz kundura film ve dans tutkunlarini agirlayac 2274

Beykoz Kundura’nın yenilikçi ve disiplinlerarası sahnesi Kundura Sahne’de bu hafta sonu, Canan Yücel Pekiçten’in “ All About The Heart (Yüreğe Dair) ” adlı performansı sahnelenirken; Kundura Sinema’da da Ava Gardner ve James Mason’ın başrolünde olduğu romantik kara film klasiği “Pandora And The Flying Dutchman / Pandora ve Uçan Hollandalı” son gösterimini yapıyor.

ÜÇ AYRI KADININ KALBİ SAHNE’DE

Son dönem çalışmalarında kadın bedeninin çağdaş sanattaki temsiliyet biçimleri üzerine yoğunlaşan, ödüllü özgün eserleri ile tanıdığımız dans sanatçısı, koreograf ve öğretim üyesi Canan Yücel Pekiçten, “All About The Heart (Yüreğe Dair)” adlı performansında izleyenleri üç ayrı kadının kalbi ile tanıştırıyor.

galeri isbeykoz kundura film ve dans tutkunlarini agirlayac 3688

Üç farklı operaya konu olmuş kadın karakterlerin öyküsünü sahneye sarsıcı bir yorumla taşıyan sanatçı, “Der Zwerg Lied"inin kraliçesini, Fince yazılmış ilk opera olan “Pohjan Neito"nun aynı adlı karakterini ve “Madam Butterfly”ın Cio-Cio-San’ını kadın bakış açısıyla yeniden var ediyor.

Üç ayrı solo yapıt eşliğinde, cinsiyetçi bir bakışla yaratılmış kadın karakterlerin değişimine tanıklık edeceğimiz “All About The Heart (Yüreğe Dair)”, 9 Nisan Cumartesi günü saat 18:00’de sahnelenirken, 10 Nisan Pazar günü de saat 17:00’de tekrarıyla Kundura Sahne’de olacak.

galeri isbeykoz kundura film ve dans tutkunlarini agirlayac 6456

SON GÖSTERİM

26 Mart Cumartesi günü, 1951 yapımı romantik kara film klasiği “Pandora ve Uçan Hollandalı” (1951), 4K çözünürlüğündeki restore kopyasıyla son kez Kundura Sinema ’da gösterimde. 

Oscar Wilde uyarlaması “The Picture of Dorian Gray / Dorian Gray’in Portresi” ile tanıdığımız ABD’li Albert Lewin’in yazıp yönettiği film, 1930’ların başında İspanya’da bir balıkçı kasabasında geçiyor ve uhrevi güzelliğiyle erkekleri uçurumun kenarına sürükleyen, çekici olduğu kadar kalpsiz ve umarsız Amerikalı şarkıcı Pandora ile kasabaya kısa süreliğine demir atmış gizemli ve mesafeli Hollandalı denizci Hendrick van der Zee’nin kederli aşkını anlatıyor.

galeri isbeykoz kundura film ve dans tutkunlarini agirlayac 2913

Ava Gardner ve James Mason’ın başrolünde olduğu bu eşsiz filmi 9 Nisan Cumartesi günü saat 17:00’de Kundura Sinema’da izleyebilirsiniz.

Etkinlikler için sınırlı sayıda satışa sunulan biletleri beykozkundura.com adresinden alabilirsiniz.

İlgili Haberler