Beykoz Kundura kapılarını çocuklara açıyor

Türkiye’nin önemli endüstri mirası yapılarından Beykoz Kundura’nın geçmişine bugünden bakan Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma, yeni sezon çocuk atölyelerine 9 Ekim’de başlıyor.
  • 23.09.2022 00:00:00

Türkiyenin önemli endüstri mirası yapılarından Beykoz Kunduranın geçmişine bugünden bakan Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma, yeni sezon çocuk atölyelerine 9 Ekimde başlıyor. 

galeri isbeykoz kundura kapilarini cocuklara aciyor 3396

Türkiye’nin önemli endüstri mirası yapılarından Beykoz Kundura’nın geçmişine bugünden bakan Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma’nın büyük ilgi gören çocuk atölyeleri 9 Ekim Pazar günü başlıyor. 

Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu işbirliği ile hazırlanan atölyeler, yaratıcılığı ve tarih bilincini uyandıran özgün içeriklerle, çocukları eğlenceli ve ilhâm verici bir tarih yolculuğuna çıkaracak. 

İLHAMLA AYAKKABILAR TASARLANACAK

Görsel sanatlar öğretmeni ve seramik sanatçısı Gizem Ulufer eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyeler, 6-9 yaş aralığına yönelik ve 10 kişi ile sınırlı olacak. 

galeri isbeykoz kundura kapilarini cocuklara aciyor 4071

Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın tarihinden ve üretim sürecinden yola çıkarak tasarlanan atölyelerin ilki, fabrikada üretilmiş ayakkabı modellerinden ilhâm alarak tasarlanan “Ayakkabımı Tasarlıyorum” olacak ve çocuklar, bir ayakkabının üretim aşamalarını öğrenirken, bir yandan da kendi ayakkabılarını tasarlayacaklar.

Sanat eğitmeni ve seramik sanatçısı Gizem Ulufer eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyeler, Aralık ortasına dek ayda iki kez yapılacak. Hayâlimdeki Fabrika”, “Bavulumdaki Anılar”, “Ayakkabıdan Heykelim”, Makinemi Yaptım, Fotoğrafımı Çektim” ve “Kolajla, Afişini Tasarla” adlı atölyelerin de gerçekleşeceği atölye programında kullanılacak tüm malzemeler Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma tarafından ücretsiz sağlanacak.

galeri isbeykoz kundura kapilarini cocuklara aciyor 8022

REHBERLİ SERGİ TURU DA VAR 

Çocukların deneyimini zenginleştirmek ve yaratıcılıklarını harekete geçirmeyi amaçlayan atölyelerde, Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırmanın Kunduranın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya adlı sergisi de gezilecek. Atölye eğitmenleri eşliğinde gerçekleşecek sergi turunda çocuklar, Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyeti kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikasının geçmişten bugüne yaşadığı değişime tanık olacaklar.

Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma ile Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu işbirliğinde Beykoz Kundurada gerçekleşecek atölyelerin biletleri 150 TL olacak ve beykozkundura.com adresinden satın alınabilecek.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com

İlgili Haberler