Beykoz Kundura kapılarını çocuklara açıyor

Beykoz Kundura Hafıza’nın büyük ilgi gören çocuk atölyeleri sömestre özel bir programla 21 Ocak Cumartesi günü Beykoz Kundura’da başlıyor. 

Beykoz Kundura kapılarını çocuklara açıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin önemli endüstri mirası yapılarından Beykoz Kundura ’nın arşiv ve araştırma merkezi Kundura Hafıza’nın düzenlediği çocuk atölyeleri, 2023 sömestr dönemine özel bir programla 21 Ocak’ta başlıyor.

Beykoz Kundura Hafıza’nın düzenlediği çocuk atölyeleri

DİSİPLİNLERARASI VE İNTERAKTİF

Beykoz Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma ve Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu ortaklığında hazırlanan atölyeler, disiplinlerararası yöntemleri ve interaktif uygulamaları buluşturuyor. Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Sanayi Müessesesi’nin tarihinden ve Fabrika’daki üretim sürecinden yola çıkarak hazırlanan atölye programı, çocuklarda yaratıcılığı ve tarih bilincini uyandırmaya yönelik kurgulandı.

Kundura Hafıza’nın düzenlediği çocuk atölyeleri

Özgün içerikleriyle eğlenceli ve ilhâm verici bir saat yaşatacak atölyeler, Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu eğitmenleri eşliğinde yapılacak ve hafta sonları Beykoz Kundura’da gerçekleşecek programda; “Bavulumdaki Anılar”, “Neşeli Ayakkabılar”, “Makinemi Yaptım, Fotoğrafımı Çektim” ve “Kolajla, Afişini Tasarla” adlı atölyeler, 6-9 yaş grubuna yönelik düzenlenecek.

ÇOCUK ATÖLYESİ_2022

29 OCAKTA’TA “KABAKÇIK GÜNÜ”

Atölye programında ayrıca, 29 Ocak’ta “Kabakçık Günü” yaşanacak. 9-12 yaş grubuna açık olacak bu özel günde çocuklar, Kundura Sinema’da ödüllü animasyon filmi “Ma Vie De Courgette / Kabakçığın Hayatı”nı izleyecek ve ardından filmin hikâyesinin onlarda bıraktığı duygu ve düşünceler üzerine sohbet edecekler. Daha sonra atölye alanına geçecek minik katılımcılar, oyun hamurlarıyla yarattıkları karakterlerle kendi stop motion filmlerini çekecekler.

Kabakçık Günü

İsviçreli animasyon yönetmeni Claude Barras’ın yönettiği ve Fransız yazar Gilles Paris’in ‘Autobiographie d’une Courgette’ adlı romanından uyarlanan “Kabakçığın Hayatı” (2019), Kabakçık (Courgette) lakaplı dokuz yaşındaki Icare’ın annesini kaybettikten sonra bırakıldığı yetimhanede yaşadıklarını ve buradaki diğer çocuklarla kurduğu dostluğu konu alıyor.

Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma ile Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu ortaklığında hazırlanan ve Beykoz Kundura’da gerçekleşecek atölyelerin biletleri 150 TL olacak ve beykozkundura.com adresinden satın alınabilecek.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com

.

.

Beykoz Kundura kapılarını çocuklara açıyor
Bizi Takip Edin