Beykoz Kundura minik dedektifleri bekliyor

Türkiye’nin önemli endüstri mirası yapılarından Beykoz Kundura’nın geçmişine bugünden bakan Kundura Hafıza’nın düzenlediği çocuk atölyesi “Kundura Dedektifleri Fabrika’da”, yarıyıl tatilinde çocukları ve ailelerini Beyko

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin önemli endüstri mirası yapılarından Beykoz Kundura’nın geçmişine bugünden bakan Kundura Hafıza’nın düzenlediği çocuk atölyesi “Kundura Dedektifleri Fabrika’da”, yarıyıl tatilinde çocukları ve ailelerini Beykoz Kundura’ya bekliyor. 

Beykoz Kundura Hafıza’nın tarih, bilim ve oyunun iç içe geçtiği, keşiflerle dolu çocuk atölyesi “Kundura Dedektifleri Fabrika’da”, sömestir tatilinde çocuklarıyla birlikte keyifli bir gün geçirmek isteyenlere kapılarını açıyor.

9-11 yaş grubuna yönelik hazırlanan atölye, sergi ziyaretinden diaroma yapımına, deneylerden dijital oyunlara, eğlenceli olduğu kadar öğretici bir deneyim sunacak.

Çocuk kitabı yazarı ve eğitmen İdil Bilgin tarafından tasarlanan ve psikolog, sosyolog ve eğitmen Hatice Gamze Çevik uygulayıcılığında gerçekleşen “Kundura Dedektifleri Fabrika’da”, kültürel miras alanında çocuk katılımını sağlamayı amaçlarken, tarihi yapı ve alanları korumanın önemini erken yaşlarda yeşertmeyi hedefliyor.

Atölye, çocukları tarih, bilim ve oyunun iç içe geçtiği keşiflerle dolu bir yolculuğa çıkarırken, aileleri için de Beykoz Kundura’da keyifli bir Pazar günü geçirme fırsatı sunacak.

ÇOCUKLARA KÜLTÜREL MİRAS BİLİNCİ

Çocuk kitabı yazarı ve eğitmen İdil Bilgin’in tasarladığı ve yürütücülüğünü psikolog, sosyolog ve eğitmen Hatice Gamze Çevik’in yaptığı Kundura Dedektifleri Fabrika’da; sergi ziyaretinden diaroma yapımına, deneylerden dijital oyunlara, çocuklar için öğretici olduğu kadar eğlenceli bir deneyim sunacak. 9-11 yaş grubuna yönelik hazırlanan atölye, kültürel miras alanında çocuk katılımını sağlamayı amaçlarken, tarihi yapı ve alanları korumanın önemini çocukların bilgi dağarcığında erkenden yeşertmeyi de hedefliyor.

ATÖLYEYE ÖZEL KİT HEDİYE

Tüm deney ve diorama malzemelerinin Kundura Hafıza tarafından sağlanacağı atölyenin sonunda ayrıca, çocukların öğrendiklerini pekiştirmelerine yönelik hazırlanan “Kundura’dan Evime Atölye Kiti” de ücretsiz hediye edilecek.

30 Ocak Pazar günü 13:00-16:00 saatleri arasında  Beykoz Kundura’da gerçekleşecek “Kundura Dedektifleri Fabrika’da” atölyesinin biletleri beykozkundura.com adresinden satın alınabilir.

 

Beykoz Kundura minik dedektifleri bekliyor
Bizi Takip Edin