Beykoz Kundura’da çocuklara özel ücretsiz atölyeler

Beykoz Kundura’da tiyatro, film ve çocuk atölyeleriyle dolu bir hafta sonu İstanbulluları bekliyor.

Beykoz Kundura’da çocuklara özel ücretsiz atölyeler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un önde gelen kültür ve sanat merkezlerinden Beykoz Kundura’da bu hafta sonu tiyatro, film ve çocuk atölyeleri sizi bekliyor.

Namevcut Konferans’a devam Tiyatronun tüm performatif araçlarını kullanarak izleyiciye şaşırtıcı ve eğlenceli bir deneyim sunan performans “Namevcut Konferans”, gösterimlerine devam ediyor.

19 Mayıs’a dek Cumartesi ve Pazar günleri Kundura Sahne’de yakalayabileceğiniz performans, belgesel tiyatronun öncülerinden Berlin merkezli Rimini Protokoll’ün imzasını taşıyor.

Beykoz Kundura’da çocuklara özel ücretsiz atölyeler (2)

Tiyatroda yapay zeka kullanımını yeni bir eşiğe taşıyan android performansı “Uncanny Valley” (Tekinsiz Vadi) ve İstanbullu seyircinin “Remote İstanbul” projesiyle de yakından tanıdığı kolektifin bu performansı, izleyiciyi iklim krizi endişesinin tartışılacağı bir konferansın konuşmacılarına dönüştürüyor. Konuşmacıların karbon ayak izini azaltmak adına fiziksel olarak bulunmadığı bu konferansta, Midilli

Adası’ndan bir mülteci, uzaya uçuşa hazırlanan bir astronot ve savaş suçlularını temsil eden bir avukatın da aralarında olduğu alanında uzman 9 kişi, izleyiciler tarafından temsil ediliyor ve canlandırılıyor.

Venedik Mimarlık Bienali’nin yanı sıra, Brüksel, Lizbon, Lüksemburg, Madrid, Paris ve Roma gibi birçok Avrupa başkentinde sahnelenen performansı 11, 12, 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde saat 17:00’de Kundura Sahne’de deneyimleyebilirsiniz.

KUZEY KORE’DEN KAÇANLARIN GÖZÜNDEN

Kundura Sinema’nın dünyadan yaratıcı belgeselleri buluşturan film programı Belgesel Film Kuşağı’nın 2024 seçkisi, gösterimlerine devam ediyor. Madeleine Gavin’in geçen yıl Sundance Film Festivali’nden Seyirci Ödülü ile taçlandırılan ürpertici belgeseli “Ütopya Ötesi” (Beyond Utopia), 11 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00’te ücretsiz gösterilecek.

1940’lardan beri ülkeyi yöneten Kim Jong-il rejiminden kaçmayı başaran Kuzey Korelilere odaklanan film, otoriter rejimlerin insanların hayatlarını nasıl bir kabusa çevirdiğinin etkileyici bir portresini sunuyor.

ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ ATÖLYELER

Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma’nın hazırladığı Öğrenme Programı’nın atölyeleri devam ediyor.

11 Mayıs Cumartesi günü Hisleri Harika yürütücülüğünde “Bu Bizim Soframız” adlı kolaj atölyesi ile “Rengârenk Kunduralar” adlı tasarım atölyesi yapılırken, 12 Mayıs Pazar günü de Joyful Robotics yürütücülüğünde “Kart Basma Robotik Kodlama” ve “Fabrikanın Yemekhanesi Robotik Kodlama” çocuk atölyeleri ücretsiz olarak gerçekleşecek.

HAFIZA SERGİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma’nın güncellenerek devam eden kalıcı sergisi “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya”yı randevu alarak, Cuma günü ve hafta sonları 14:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz gezebilirsiniz.

Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden sergi; sözlü tarih çalışmalarının yanı sıra, Fabrika’dan kalan makineler, belgeler ve eski çalışanların ve ailelerinin bağışladığı objeleri bir araya getiriyor.

Ücretsiz etkinlikler için rezervasyonunuzu beykozkundura.com adresinden yapabilir, “Namevcut Konferans” için kampanyalı biletlerinizi passo ’dan satın alabilirsiniz.

Beykoz Kundura’da çocuklara özel ücretsiz atölyeler

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin