Beykoz Kundura’da eğlence dolu hafta sonu!

Kundura Sinema’nın James Bond’un sinemadaki 60. yılını kutlayacak seçkisi “60 Yaşında: Bond, James Bond”, serinin ilk filmi de olan 1962 tarihli Bond klasiği “Dr No” ile 8 Ekim Cumartesi günü başlıyor.
  • 3.10.2022 00:00:00

Kundura Sinema’nın James Bond’un sinemadaki 60. yılını kutlayacak seçkisi “60 Yaşında: Bond, James Bond”, serinin ilk filmi de olan 1962 tarihli Bond klasiği “Dr No” ile 8 Ekim Cumartesi günü başlıyor. 

galeri isbeykoz kundura da eglence dolu hafta sonu 9833

Kundura Sinema’nın “Restore Klasikler” programı kapsamında, sinema tarihinin en uzun soluklu serisini yaratmış James Bond’un sinemadaki 60. yaşını kutlayacak “60 Yaşında: Bond, James Bond” adlı seçki, serinin ilk filmi de olan “Dr. No” (1962) ile 8 Ekim Cumartesi günü başlıyor.

Sean Connery’i ilk kez Bond rolünde gördüğümüz ve serinin devamında dünyanın başını türlü belalara sokacak terör örgütü SPECTRE ile ilk kez tanıştığımız film, en ünlü ‘Bond kızları’ndan Ursula Andress’in ikonik Honey Ryder performansıyla da gerçek bir klasik.

galeri isbeykoz kundura da eglence dolu hafta sonu 3379

9 Ekim Pazar günü, Kapalıçarşı, Sultanahmet, Yerebatan Sarnıcı ve Ayasofya’ya da uğrayarak 60’ların İstanbul’unda heyecanlı bir tura çıkaracak “From Russia with Love / Rusya’dan Sevgilerle” ile devam edecek seçkideki 11 film, MGM Stüdyoları’nın Bond serisinin 60. yıl kutlamalarına özel restore ettiği yenilenmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez sinemaseverlerle buluşacak.

“60 Yaşında: Bond, James Bond” seçkisi, Ekim ve Aralık aylarında hafta sonları Beykoz Kundura’da, sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com ’da!

ÇOCUK ATÖLYELERİ BAŞLIYOR

Bu hafta sonu ayrıca, Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma’nın yeni sezon çocuk atölyeleri başlıyor. 9 Ekim Pazar günü gerçekleşecek “Ayakkabımı Tasarlıyorum” ile start alacak atölyeler, yaratıcılığı ve tarih bilincini uyandıran özgün içeriklerle, çocukları eğlenceli ve ilhâm verici bir tarih yolculuğuna çıkaracak.

Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma ile Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu işbirliği içinde hazırlanan ve Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın tarihinden ve üretim sürecinden yola çıkarak tasarlanan atölyeler, 6-9 yaş aralığına yönelik yapılacak.

“Ayakkabımı Tasarlıyorum” için biletler günler öncesinden tükenirken, Aralık sonuna dek devam edecek diğer atölyeler için biletler beykozkundura.com adresinde 150 TL’den satın alınabilir.

galeri isbeykoz kundura da eglence dolu hafta sonu 5011

GÖSTERİM ÖNCESİ BEYKOZ KUNDURA’YI YAŞAYIN

Etkinlik günleri biletinizi göstererek gösterimden 2 saat önce  Beykoz Kundura ’ya giriş yapabilir; dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” sergisini ücretsiz gezebilirsiniz.

Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden sergi; fabrikadan kalan makineler, belgeler ve eski çalışanların ve ailelerinin bağışladığı nesnelerin yanı sıra, 2015’ten beri sürdürülen sözlü tarih görüşmelerini bir araya getirerek, büyüleyici yapıların hafızasını canlı tutuyor.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com

 

İlgili Haberler