Beykoz Kundura’da film ve canlı müzikli hafta sonu

Geçen hafta Beykoz Kundura’da başlayan Bir Yaz Gecesi Festivali, İstanbulluları açık havada ve yıldızların altında film ve müzikle karşılamaya devam ediyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta Beykoz Kundura’da başlayan Bir Yaz Gecesi Festivali, İstanbulluları açık havada ve yıldızların altında film ve müzikle karşılamaya devam ediyor.

Geçen hafta Beykoz Kundura ’da başlayan Bir Yaz Gecesi Festivali , bu hafta sonuİstanbulluları film ve müziğin buluşacağı eşsiz bir deneyim yaşamaya çağırıyor.

Restore edilmiş sessiz film klasiklerini usta müzisyenlerin canlı müzikleri ve performansları eşliğinde seyirciyle buluşturan festivalde Cuma akşamı İzlanda’nın dünya müziğine armağanı elektronik ve deneysel pop grubu Múm sahne alırken, Cumartesi akşamı Korhan Futacı, Pazar akşamı da BaBa ZuLa, filmlere eşlik etmek için perdenin önüne geçecekler.

Festivalin bu hafta eşsiz bir izleme deneyimine davet eden programı, üç sessiz film klasiğini restore kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluştururken, usta müzisyenleri de canlı performansları eşliğinde perdenin önünde ağırlıyor.

Yarın akşam, Büyük Buhran ve Hitler Almanyası’ndan çok kısa süre önceki kayıp Berlin’i görme fırsatı sunan 1930 yapımı “People on Sunday / Pazar Günü İnsanları”, İzlanda’nın dünya müziğine armağanı elektronik ve deneysel pop grubu Múm’un müzikleri eşliğinde gösterilecek. 

SALOME SON DANSINI BABA ZULA İLE YAPIYOR

6 Ağustos Cumartesi akşamı Ernst Lubitsch’in “Lady Windermere’s Fan / Lady Windermere’in Yelpazesi” adlı 1925 yapımı sofistike komedisine usta saksafoncu Korhan Futacı müzikleriyle hayat verirken; 7 Ağustos Pazar akşamı da, 20’lerin meşhur avangard dansçısı Alla Nazimova’nın başrolünde olduğu “Salomé / Salome”nin gösterimine, Türkçe saykedelik müziğin öncü grubu BaBa ZuLa’nın hazırladığı özel müzikler eşlik edecek.

Kundura Sinema ve Kundura Sahne’nin birlikteliğinde bu yıl altıncısı düzenlenen Bir Yaz Gecesi Festivali, 14 Ağustos’a dek sürecek. Festival programından detaylar ve sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com’da.

BEYKOZ KUNDURA’YI YAŞAYIN

Etkinliklerin saat 21:00’de başladığı, kapı açılışının ise saat 19:00’de olacağı festivalde, öncesinde randevu alarak Beykoz Kundura ’nın yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” sergisini rehberler eşliğinde ücretsiz gezebilirsiniz.

Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden sergi; fabrikadan kalan makineler, belgeler ve eski çalışanların ve ailelerinin bağışladığı nesnelerin yanı sıra, 2015’ten beri sürdürülen sözlü tarih görüşmelerini bir araya getirerek, büyüleyici yapıların hafızasını canlı tutuyor.

Beykoz Kundura’da film ve canlı müzikli hafta sonu
Bizi Takip Edin