Beykoz Kundura’da hafta sonu ücretsiz film keyfi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kundura, Cumhuriyet tarihinde sanayileşmenin ve yerli üretimin en önemli simgesine dönüşmüş Sümerbank Deri ve Kundura Sanayi Müessesesi’nin hatırasından ilhâm alarak hazırlanan programda müzik ve sinema dünyasından sanatçı ve yazarları konuk ediyor, film ve oyun gösterimleriyle yerli kaynaklarımızı hep birlikte hatırlamaya ve anlamaya çağırıyor.

Beykoz Kundura'da Yerli Malı Haftası

IHLAMURLAR EŞLİĞİNDE PLAKLAR DİNLENECEK

Yerli Malı Haftası kutlamaları, Kundura Sahne’nin müzik dünyasının yaratıcılarını sohbet ve performanslarıyla birlikte ağırladığı Bi’Sahne, Bi’Sohbet adlı programı ile 17 Aralık Cumartesi günü başlayacak.

Beykoz Kundura Sinema

BaBa ZuLa başta olmak üzere pek çok müzik grubu ve projesinin yaratıcısı yapımcı, besteci, söz yazarı ve multi enstrümantalist Murat Ertel’in sunumu ve rehberliğinde gerçekleşecek ücretsiz programa, Türkiye’de caz müziğinin öncülerinden Okay Temiz ve duayen müzik yazarı Murat Beşer konuk olarak katılacak.

Beykoz Kundura’nın mekânlarında keşiflerle dolu bir rota çizecek etkinlikte, katılımcılar Kundura Bostan’da yetişmiş ıhlamurların eşliğinde plaklar dinleyecek ve yerli müzik üretiminin tarihini uzmanlarının ağzından dinleyecekler.

Müzikseverler ayrıca, Murat Ertel ve Okay Temiz’in bu programa özel hazırladıkları canlı performansa da tanık olacaklar.

Beykoz Kundura'da Yerli Malı Haftası

“ALTIN ÇOCUK” İZLENECEK VE KONUŞULACAK

18 Aralık Pazar günü ise, sinemamızın ilk ve tek Bond uyarlaması “Altın Çocuk” serisinin 1967 yapımı ikinci filmi “Altın Çocuk Beyrut’ta”, saat 15:00’te Kundura Sinema’da ücretsiz gösterilecek.

Ertem Göreç’in yönettiği ve Göksel Arsoy’un başrolünde olduğu bu siyah-beyaz klasik, İstanbul-Beyrut hattında uyuşturucu ticareti yürüten bir suç örgütünü durdurmaya çalışan Altın Çocuk’un maceralarını anlatıyor.

Beykoz Kundura’da ücretsiz film ve müzikli hafta sonu!

Gösterimin hemen ardından ise, Altyazı sinema dergisi yazarlarının katılacağı bir sohbet gerçekleşecek. Ekrem Buğra Büte’nin moderatörlüğünde yapılacak sohbette sinema yazarı ve akademisyen kimlikleriyle tanıdığımız Melis Behlil ve Yeşim Burul, konuşmacı olacaklar.

Popüler kültürde izler bırakmış, ajan filmlerini baştan sona etkilemiş James Bond’un Türkiye sinemasındaki müstesna yansıması Altın Çocuk filmlerini inceleyecek yazarlar, hem James Bond’un serüvenini hem de bu ikonik karakterin Türkiye’deki yansımalarını ele alacaklar.

KUKLALARLA TARİHİN İLK GÜZELLİK YARIŞMASI

Pazar günü ayrıca, yerli sahnelerin bu yılki en iyi kukla performansı “Altın Elma”, Kundura Sahne’de tiyatro meraklılarını bekliyor. Hilal Polat’ın yazdığı, yönettiği, kukla tasarımı ve uygulamasını üstlendiği Olası “İşler” oyunu “Altın Elma”, seyirciyi tarihin ilk ‘güzellik yarışması’na götürecek ve tanrıçalar Afrodit, Athena ve Hera’nın ‘en güzel’e verilecek altın elmayı kapma mücadelelerini, beden kuklalarının hikâyeleri ve şarkılar eşliğinde anlatacak.

Katılımın sınırlı sayıda olacağı ve “Altın Elma” haricindeki tüm etkinliklerin ücretsiz gerçekleşeceği Yerli Malı Haftası programına beykozkundura.com adresinden rezervasyon yaptırarak katılabilirsiniz.

Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya

BEYKOZ KUNDURA’DA HAFTA SONUNU YAŞAMAK

Etkinlik günleri gösterimden iki saat önce biletinizi göstererek  Beykoz Kundura ’ya giriş yapabilir; dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” sergisini ücretsiz gezebilirsiniz. Beykoz Kundura ’ya özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanırken, etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksim’e ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek servisler de ücretsiz sunulacak.

Ayrıntılı bilgiye beykozkundura.com adresinden ulaşabilirsiniz.

.

Beykoz Kundura’da hafta sonu ücretsiz film keyfi!
Bizi Takip Edin