Beykoz Kundura’da yeni sezon başlıyor

Beykoz Kundura’nın restorasyonuyla büyüleyen disiplinlerarası sahnesi Kundura Sahne’de yeni sezon 3 Kasım’da başlıyor.
  • 12.10.2023 16:35:18

Dünya sahnelerinden özgün projeleri İstanbul’da ağırlayan programıyla tiyatro ve dans tutkunlarının gözde adresi olan Kundura Sahne, Türkiye ve Portekiz ortak yapımı dans projesi “Never Odd Or Even” ile 2023-2024 sezonunu açıyor.

3 Kasım Cuma akşamı Kundura Sahne’de Türkiye prömiyerini yapacak “Never Odd Or Even”, 2003 yılında kurdukları Taldans ile yakından tanıdığımız Filiz Sızanlı ve Mustafa Kaplan ile 2006 yılından beri birlikte çalışan Portekizli sanatçı ikilisi Sofia Dias ve Vítor Roriz’i aynı sahnede buluşturuyor.

BEŞ YILLIK BİR YARATIM SÜRECİ SAHNEDE

Dördü de konuşma, ses, hareket ve jest arasındaki ilişkilere ilgi duyan ve kesinlik, minimalizm, dil ve soyutlamaya karşı ortak merak geliştiren sanatçılar, bu konulara bireysel veya ikili olarak farklı pencerelerden bakabilmenin zenginliğini de ortaya koyuyorlar.

On yılı aşkın bir zamandır neredeyse yalnızca kendi partnerleriyle çalışan ikili sanatçıların ortak bir üretimle yarattıkları “Never Odd Or Even”, mahrem bir dünyanın kapılarını aralarken; uzun yıllar boyunca birlikte üretmenin, paylaşılan bir yalnızlık deneyimi olduğunu da keşfediyor.

Sanatçıların beş yıl boyunca birbirlerini izleyerek, dinleyerek ve gözlemleyerek ürettikleri ve bu yaratım sürecini seyirciyle paylaştıkları performans, iki farklı ülkede yaşama deneyimlerinden de yola çıkarak ikiliklerdeki sanatsal, sosyal ve politik yansımaları da anlamaya çalışıyor.

BİLETLER BEYKOZKUNDURA.COM’DA

3 Kasım Cuma günü saat 21:00’de Türkiye prömiyerini yapacak performansın ikinci ve son gösterimi 4 Kasım Cumartesi günü de saat 17:00’de gerçekleşecek. beykozkundura.com adresinde Tam 450 TL’den satışa sunulan biletler için iki vedaha fazla alımlarda %20 indirim fırsatı sunulurken, #KunduraGenç ile 25 yaş altı izleyiciye özel biletler 100 TL olacak.

İlgili Haberler