Beykoz manzarasında açık hava sinema günleri başlıyor

İstanbulluları Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferi ve Boğaz’ın kıyısında yıldızların altında karşılayan Bir Yaz Gecesi Festivali’nin altıncısı 29 Temmuz Cuma günü başlıyor.
  • 26.07.2022 00:00:00

İstanbulluları Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferi ve Boğaz’ın kıyısında yıldızların altında karşılayan Bir Yaz Gecesi Festivali’nin altıncısı 29 Temmuz Cuma günü başlıyor.

galeri isbeykoz manzarasinda acik hava sinema gunleri basli 1464

İstanbul’un gözde açık hava etkinliği Bir Yaz Gecesi Festivali, Beykoz Kundura ’da başlıyor. 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek festival, şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta bir hafta sonu geçirmek isteyen İstanbulluları, Beykoz Kundura’nın benzersiz tarihi atmosferi ve Boğaz’ın kıyısında yıldızların altında keyifli akşamlar yaşamaya davet ediyor.

60’lardan restore klasikler ve canlı müzik eşliğinde sessiz film programının yanı sıra, alternatif sahnelerin özgün grupları Hedonutopia ve The Away Days’i ağırlayacağı müzik programıyla da heyecan uyandıran Bir Yaz Gecesi Festivali, şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlere huzurlu ve keyifli bir üç hafta sonu sunuyor.

galeri isbeykoz manzarasinda acik hava sinema gunleri basli 7065

Film ve müziğin uyumlu birlikteliğinden ilhamla hazırlanan Restore Klasikler programı bu yıl, Oscar ve Grammy ödüllü müzisyen Henry Mancini’ye odaklanıyor ve usta bestecinin müziklerini yaptığı “The Pink Panther / Pembe Panter”, “A Shot in the Dark / Karanlıkta Bir Çığlık”, “Breakfast at Tiffany’s / Tiffany’de Kahvaltı” ve  “The Party / Tatlı Budala”yı restore edilmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşturuyor.

Festivalin canlı müzik eşliğinde sessiz film programında ise, İzlandalı elektronik ve deneysel pop grubu Múm, Türkçe saykedelik müziğin öncüleri BaBa ZuLa ve usta saksafoncu Korhan Futacı, sessiz film klasiklerine özel hazırladıkları müziklerle perdenin önünde olacaklar. 14 Ağustos’ta sona erecek festivalin kapanışını ise, alternatif sahnelerin özgün grupları Hedonutopia ve The Away Days konseri yapacak.

GÖSTERİM ÖNCESİ BEYKOZ KUNDURA’YI YAŞAYIN

Etkinliklerin saat 21:00’de başladığı, kapı açılışının ise saat 19:00’de olacağı festivalde, öncesinde randevu alarak Beykoz Kundura ’nın yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya SığanDünya” sergisini rehberler eşliğinde ücretsiz gezebilirsiniz.

SINIRLI SAYIDA BİLETLER %20 İNDİRİMLİ

Festivalin sınırlı sayıda satışa sunulan biletleri, film gösterimleri için 100 TL iken, canlı müzik eşliğinde film gösterimleri ve kapanış konseri için de 150 TL’den beykozkundura.com adresinden alabilir. Biletlerde ayrıca, iki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com

İlgili Haberler