Beykoz meclisi aranın ardından iş başı yaptı

Beykoz Belediyesi Meclisi Eylül Ayı birinci birleşimi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında gerçekleştirildi. 

Beykoz Belediyesi Meclisi tatile girmiş olmasına rağmen 15 Temmuz darbe girişimi özel oturumunun ardından Eylül Ayı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Meclisi Eylül Ayı birinci birleşimi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleştirildi. 

Beykoz Belediyesi Meclisi tatile girmiş olmasına rağmen 15 Temmuz darbe girişimi özel oturumunun ardından Eylül Ayı birinci birleşiminde bir araya geldi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem ve teklifler görüşüldü.

Zabıta Teşkilatının 190. Kuruluş yılı kutlu olsun

Mecliste öncelikli olarak Temmuz ayı tutanakları gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Çelikbilek sonrasında gündem dışı önerileri olan üyelere sırayla söz verdi. İlk sözü alan CHP Meclis Üyesi Hakkı Emanet 1-7 Eylül Zabıta Haftası dolayısı ile bir konuşma yaptı.  Aynı zamanda Zabıta Teşkilatı’ndan emekli olan Emanet şunları söyledi; Zabıta Teşkilatının 190. Kuruluş yılı kutlu olsun. Zabıta Teşkilatı birliktelik, bütünlük ve anlayış içerisinde ilçenin sorunlarının çözümüne ve huzuruna önemli katkılar sağlamaktadır. Asaletini tarihinden alan Zabıta Teşkilatı sağlık, güven ve huzurun teminatı içi daima görev başındadır. Zabıta Haftası’nın halkımıza ve teşkilata hayırlı olmasını dilerim”

Köprü girişinde kaza olmadan önlem alınsın

CHP Meclis Üyesi Cavit Gül gündem dışı söz alarak; Alibahadır Mahallesi’ne gidiş yönündeki yolun açık olduğu Riva istikametinde ise dönüş yolunun bulunmadığı, bu nedenle köprü yollarında trafiğin tehlikeye girdiğini belirtti. Elmalı Mahallesi’nde geliş yönünün kapalı olmasından dolayı trafikte aksamalara yol açtığını ifade eden Gül, Çavuşbaşı Elmalı Barajı’nda çalışan hafriyat kamyonlarından sıvı atık malzemelerinin yollara dökülmesinden dolayı sıkıntıların yaşandığını belirtti. Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde, 30-35 tane köpeğe bir villada bakıldığını, mahalle sakinlerinin bu durumdan rahatsız olduğunu belirten Cavit Gül’ün önergeleri başkanlık makamına havale edildi. Gül son olarak Pazar günü gerçekleştirilen Kastamonulular Derneği Genel Merkez kongresinin hayırlı olmasını dileyerek Beykoz’dan yönetime giren isimleri de tebrik etti.

Rehabilitasyon merkezi kurulsun

Gündem dışı söz alan son isim CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel oldu. Demirel, Beykoz’da en az üç merkez mahallesinde anaokulu yapılması ve Beykoz’da uyuşturucu ile mücadele için acil olarak bir rehabilitasyon merkezinin kurulmasını istedi.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek komisyonlara havalesi yapıldı. Meclise sunulan gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edilerek, ilgili komisyona gönderilen teklifler:

Kardeş Şehir Kars İli Selim İlçesine Selim Kültür Merkezi yapılması hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü’nün teklifi ve Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 (bir) adet Kombi 4+1 aracın alınması hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

Yedek Parça Bakım Onarımı hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi ve Araç Kiralama hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonu’na sevk edildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifleri olan; Yıllara Sâri İşlere ait Meclis Onayı hakkındaki Zabıta Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na, Makedonya’ya Yardım Kampanyasına katılım hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 7 Eylül 2016 Çarşamba günü saat 10:00’da yapılacak. 

Beykoz meclisi aranın ardından iş başı yaptı
Bizi Takip Edin