Beykoz Meclisi İdlip saldırısına ortak tepki koyamadı

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının ilk oturumu İdlib’de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İdlib’te düzenlenen hain saldırı sonucu şehit düşen askerlerimizin acısı tüm Türkiye’yi olduğu gibi Beykoz’u da yasa boğdu. Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı birinci oturumu Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf başkanlığında gerçekleştirildi. Mart Ayı’nın ilk oturumu Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan 34 asker için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Yoklama ve Şubat ayı toplantı tutanaklarının oylanmasıyla başlayan toplantıda meclis üyelerine gündem dışı söz verildi. İdlip’de 34 askerin şehit olmasının ardından Beykoz Belediye Meclisinde AK Parti’nin ortak bildiri okunması önerisi kabul görmezken, parti grupları ayrı ayrı bildiri okudu. Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) grubu bulanan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiriyle İdlib saldırısını şiddet ve nefretle kınamıştı.

AK Parti adına Meclis Üyesi Adem Sefer, CHP grubu adına Meclis Üyesi Aydın Habil ile MHP grubu adına Meclis Üyesi Sema Asuman Meydan okudukları bildiriyle Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının Türk askerlerine düzenlediği hava saldırısını şiddetle ve nefretle kınadı.

Yapılan konuşmaların ardından geçilen gündem maddeleri meclis üyelerinin oy birliği ile komisyonlara havale edildi.

Beykoz Meclisi İdlip saldırısına ortak tepki koyamadı
Bizi Takip Edin