Beykoz meclisinde CHP ve İYİ Parti kapıştı!

Beykoz Meclisi’nde komisyon üye seçimlerinde İYİ Parti ve CHP kapışması yaşandı.

Beykoz meclisinde CHP ve İYİ Parti kapıştı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da CHP ilçe başkan adaylığı için meclis üyeliğinden istifa eden Temel Karadeniz’in mecliste koltuğuna İYİ Parti’li Kamil Adnan Güner oturdu.

ANLAŞMAZLIK KOMİSYON SEÇİMİNİ ERTELETMİŞTİ

Temel Karadeniz’den boşalan komisyonlara ise CHP meclis üyesi mi yoksa İYİ Parti’ye geçen K. Adnan Güner’in mi görevlendirileceği merak konusu olmuştu.

Beykoz Güncel Haber, geçen ay gerçekleşmesi gereken komisyon üye seçimlerinin CHP ve İYİ Parti arasında anlaşma sağlanmadığı için ertelendiğini gündeme getirmişti.

CHP LİSTESİNDEN GİRİP MECLİSTE DIŞLANDI

Bugün gerçekleşen Ekim ayı toplantısında CHP listesinden meclis üyesi olan K. Adnan Güner ile CHP meclis üyeleri seçimlerde adeta kapıştı.

Temel Karadeniz’den boşalan 3 komisyon meclis üyeliği için CHP ve İYİ Parti arasında ipler gerildi.

CHP KOLTUĞU İYİ PARTİ’YE BIRAKMAK İSTEMEDİ

Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu için CHP’den Gülay Demir ile İYİ Parti’li Kamil Adnan Güner aday oldu. Yapılan oylama sonucu Gülay Demirel komisyona seçildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Komisyon seçiminde ise İYİ Parti’den Kamil Adnan Güner’in karşısına CHP Meclis Üyesi Recayi Çelik aday oldu. Recayi Çelik komisyona seçildi.

K. Adnan Güner sadece Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu için seçildi.

2019 yılında CHP listesinden meclis üyesi adayı olan fakat seçilemeyen K. Adnan Güner 2020’de istifa ederek İYİ Parti’ye geçmişti.

Beykoz Belediye Meclisi Eylül ayı oturumunda kürsüye CHP Meclis üyesi olarak çağrılan K. Adnan Güner, mecliste yaptığı konuşmada İYİ Parti’yi temsil ettiğini vurgulamıştı.

 

 

Beykoz meclisinde CHP ve İYİ Parti kapıştı!
Bizi Takip Edin