Beykoz meclisinde gündem sel felaketi

Beykoz Belediyesi Meclisi Ekim ayı olağan toplantılarının ilk oturumunda meydana gelen sel baskını görüşüldü. 

Beykoz Belediyesi Meclisi Ekim ayı çalışmalarına başladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında yapılan ilk toplant

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Meclisi Ekim ayı olağan toplantılarının ilk oturumunda meydana gelen sel baskını görüşüldü. 

Beykoz Belediyesi Meclisi Ekim ayı çalışmalarına başladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında yapılan ilk toplantıda yoğun yağışlar dolaysıyla ilçede meydana gelen sel baskını görüşüldü. 

Beykoz’da Elmalı, Örnekköy, Çengeldere ve Mahmutşevketpaşa’da büyük maddi zarara yol açan sel felaketi için sahada hasar tespit çalışmaları sürerken belediye meclisi yaraları sarmak için yapılacak çalışmaları görüştü.

Başkan Çelikbilek: Selden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız

Genel kurulda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Büyükşehir Belediyesi, belediyemiz, İSKİ, itfaiye ve tüm ekipler hep birlikte sahadaydık, selden etkilenen yerleri ziyaret ettik,  gece geç saatlere kadar yapabileceklerimizi görüştük. İBB Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve AK Parti İl Başkanımız Bayram Şenocak arayarak yaşanan olayın takipçisi olduklarını ifade ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Selden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. Belediyemiz ve devletimizin desteğinin yanı sıra ilçe sakinlerimizin dayanışmasıyla vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidererek bu sıkıntıyı hep birlikte aşacağız.” dedi.   

AK Parti Meclis üyesi Engin Yıldız ise İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçedeki derelerin temizlik ve bakımlarının ivedilikle yapılacağını ifade etti. CHP Meclis üyesi Cavit Gül ile Gülay Demirel tüm ilçe sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti ve sel mağdurlarına yönelik yardım kampanyasını da içeren önerilerini dile getirdi.

Sel baskınlarıyla ilgili değerlendirmelerin ardından aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havalesi yapıldı. Meclisin kapanmasının ardından Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ve beraberindeki heyet Beykoz Belediye Meclisi’ni ziyaret etti.

Görele Belediyesi’nden Beykoz’a teşekkür ziyareti

Beykoz’a gelen Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Beykoz Belediyesi’nin kardeş şehir çalışmaları kapsamında ilçede yaptırdığı köy pazarı projesi için teşekkür etti. Beykoz Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısına iştirak eden Giresun Belediye Başkanı Tolga Erener Beykoz Köy Ürünleri Pazarı için başta Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Erener:Sadece Görele’ye değil tüm bölgeye hitap edecek

Proje ve çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Erener: “Geçen yıl itibariyle Görele ve Beykoz meclis kararıyla kardeş ilan edildi. İsmi Beykoz Köy Ürünleri Pazarı olan çok güzel bir mekân için inşaat çalışmaları başladı. %70 i bitti. Sadece ilçemize değil tüm bölgeye hitap edecek. İçinde 14 dükkân, restoran, köylü kadınlarımız için sosyal alanlar ve mescidi olan çok güzel bir pazar yeri kuruluyor. İnşaallah yapımı bitince hep birlikte açılışını yapacağız. Pazarın yapılmasında emeği geçen Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, değerli meclis üyeleri ve Beykoz halkına ilçem adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de nezaketi için Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’e teşekkür ederek Görele halkına selam ve sevgilerini gönderdi.

Ziyarette Başkan Tolga Erener, Başkan Yücel Çelikbilek’e bir kemençe, belediye meclis üyelerine de fındık takdim etti.  Başkan Çelikbilek de Başkan Tolga Erener’e ve meclis üyelerine çay takımı hediye etti.

Beykoz meclisinde gündem sel felaketi
Bizi Takip Edin