Beykoz meclisinde imarın ne zaman çıkacağı tartışıldı

Beykoz Belediyesi Kasım ayı olağan toplantılarının ilk oturumunda imar planlarının ne zaman çıkacağı tartışıldı

Beykoz Belediyesi Kasım ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında yapıldı. AK Part

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Kasım ayı olağan toplantılarının ilk oturumunda imar planlarının ne zaman çıkacağı tartışıldı

Beykoz Belediyesi Kasım ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında yapıldı. AK Parti ve CHP grubunun ortak önergesi ile şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren’in ismi uygun bir yere verilmesi oy birliği ile kabul edilen mecliste imar planlarının ne zaman çıkacağı tartışıldı.

Belediye Meclis Binası inşatı devam ettiği için toplantı salonunda yapılan meclis toplantısı yoklama ve bir önceki toplantı tutanağının oy birliği ile kabul edilmesiyle başladı.  Başkan Çelikbilek gündeme geçmeden önce yazılı ve sözlü önergeleri kabul etti.

Şehidimizin ismi Beykoz’da yaşayacak

Yazılı önergenin ilki AK Parti ve CHP grubunun ortak önergesi olan Van Başkale’de PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren isminin adına yakışır bir yere verilmesi oldu. Oy birliği ile kabul edilen önergenin ardından CHP’nin Yenimahalle’ye çocuk yuvası ve kreş açılması ile ilgili yazılı önergesi de oy birliği ile başkanlık makamına havale edildi. Şahıslar adına meclis üyelerine söz vermeden önce Başkan Çelikbilek şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa diledi. CHP Beykoz Meclis Grup Başkanı Hakkı Emanet’te yapmış olduğu konuşmasında aynı temennilerde bulundu.

Aydın Düzgün: Vatandaşımız imarını ne zaman alacak?

CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün söz alarak Beykoz’da billboardlarda asılan imar konusuna değinerek şunları söyledi “Yaklaşık bir haftadır vatandaşlarımız Beykoz’da imar çıkmış diye bizleri arıyor. Ama nasıl cevap vereceğimi, konunun doğru mu yalan mı olduğunu bilemedim. Normal şartlarda imar çıktı denildiğinde vatandaş belediyeye gider imar durumunu alır ve gerekeni yapar. Bu bilgide bir eksiklik var. Sizden açıklama bekliyorum. Vatandaşımız imarını ne zaman alacak?”

Yücel Çelikbilek: Her şeyin bir vakti saati var

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise konu hakkında yaptığı açıklamada; “Evet imar çıktı. İlk adımalar atıldı. Arkadan takip eden adımları var.  Bildiğiniz gibi geri görünüm ve 2B ile ilgili imarlar Beykoz meclisinden, İBB’den ve ilgili kurullardan geçti ve geldi. Bazı bölgelerdeki 18 uygulamalarının sonuçlarını bekliyoruz. Beykoz İmar için son günlerini sayıyor. Milletimiz bir müddet sonra imarını da alacak ruhsatını da alacak. Her şeyin bir vakti saati var.” ifadelerini kullandı. İmar Komisyonu Başkanı İbrahim Hocaoğlu’da konu hakkında söz alarak “Çiğdem mahallesinin 5000 ve 1000’lik planları tamamen bitti. Şuanda askıda. Askı süreci bittiğinde o bölgede 18 uygulaması içerisinde olmayan tüm müstakil parsellerle ilgili imar müdürlüğüne gidilip imar durumunu alabilirler. Aynı bölgede 18 uygulaması içerisinde kalan yerler ise biraz daha bekleyecek.” dedi.

Son olarak söz alan CHP Meclis üyeleri Deniz Yıldız’ın merhum Bülent Ecevit saygıyla andıklarını söylerken Yılmaz Işık da kardeş şehir Hilvan gezisi ile ilgili meclis üyelerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yapılan konuşmaların ardından gündeme geçilerek aşağıdakiler maddeler oy birliği ile ilgili komisyonlarla havale edildi;

1) Fazla Mesai Ücreti hakkında ki Zabıta Müdürlüğü Teklifi
2) Beykoz Belediye Başkanlığı ile Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi arasındaki İşbirliği Protokolü hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün Teklifi.
3) 2018 Yılı Ücret Tarifesi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi

Beykoz meclisinde imarın ne zaman çıkacağı tartışıldı
Bizi Takip Edin