Beykoz meslek liselerinde kontenjanlar boş

TEOG 3'üncü nakil döneminde Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 578 kontenjanının 211'i boş kaldı.

MEB TEOG 3. nakil işlemleri 29 Ağustos Pazartesi günü başladı. Bu işlemler ise 2 Eylül Cuma gününe…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEOG 3’üncü nakil döneminde Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 578 kontenjanının 211’i boş kaldı.

MEB TEOG 3. nakil işlemleri 29 Ağustos Pazartesi günü başladı. Bu işlemler ise 2 Eylül Cuma gününe kadar sürecek. TEOG 3. Nakil başvuru sonuçları ise 5 Eylül Pazartesi günü MEB tarafından duyurulacak. Adayların merak ettiği bir diğer konu ise TEOG boş kontenjanlar hangi okullarda olduğu oldu.

TEOG 3. nakil başvurularının ne zaman olacağını ve sonuç öğrenme ekranını haberimizden görebilirsiniz. e-okul.meb.gov.tr bağlantısı üzerinden T.C. kimlik ve okul numaranız ile panelinize giriş yaparak TEOG 2. nakil işlemleri sonucu açıklanan boş kontenjanlara ve 3. nakil işlemleri için başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Öğrenciler 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında E-Okul üzerinden yayımlanacak olan boş kontenjanlara göre okul tercihinde bulunabilirler. Bakanlığın verilerine göre, 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin katıldığı TEOG maratonunda 231 bin 425 öğrenci ilk sırada tercih ettiği liselere yerleşti. TEOG’da nakillerde bir okula yerleşemezseniz kayıtlı olduğunuz okulda hakkınız devam eder.  Tercih yaptığı halde 25 okuldan birine yerleşemeyenler gibi tercih yapmayan öğrenciler de sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecek.

TEOG 3. TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2016 MEB TEOG 2. nakil işlemleri 29 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Bu işlemler ise 2 Eylül Cuma gününe kadar sürecek. Adaylar nakil başvurularını akşam saatlerine kadar yapmaları gerekiyor. Nakil başvurularının ardından yine Pazartesi günü saat 11:00’da sonuçlar açıklanacak. Bu işlemlerin sonuçları ise 5 Eylül Pazartesi günü MEB tarafından duyurulacak.

TEOG 3. NAKİL BAŞVURULARI BAŞLADI

Pazartesi günü 10.57’de açıklanan TEOG 2. nakil sonuçlarının ardından 3. Nakil Başvuruları da başladı. Adaylar boş kontenjanlara göre 2. tercihlerini yapacaklar. Her nakil döneminde 3 okul tercih ediliyor. 3 tercihi de doldurmanız şart değil. İsterseniz tek okul da yazabilirsiniz. TEOG nakil başvurularında hazırlanacak tercih listesinin bir ortaokulda onaylatılması gerekiyor. Aksi halde tercih işleminiz geçersiz sayılır.

TEOG BOŞ KONTENJAN HANGİ OKULLARDA VAR?

Adayların merak ettiği bir diğer konu ise TEOG boş kontenjanlar hangi okullarda olduğu oldu. Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde kontenjanlarının neredeyse tümü dolu iken en fazla boş kontenjan ise meslek liselerinde var. Örneğin Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 578 kontenjanının 211’i boş.

TEOG BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG 3.NAKİL BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG’DA TERCİH YAPMAYAN ÖĞRENCİLERİN DURUMU NE OLACAK?

Tercih yaptığı halde 25 okuldan birine yerleşemeyenler gibi tercih yapmayan öğrenciler de sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecek. Ayrıca tercih döneminde özel okula kayıt yaptıracağını belirterek tercih işlemine katılmayanlar da 9 Eylül’e dek kayıtlarını yaptırmazlarsa onlar da açık liseye kaydedilecek.

TEOG NAKİL UYGULAMASI TAKVİMİ

15-19 Ağustos: İlk nakil uygulaması başvurularının alınması

22 Ağustos: İlk nakil uygulaması sonuçlarının açıklanması

22-26 Ağustos: İkinci nakil başvurularının alınması

29 Ağustos: İkinci nakil başvuru sonuçlarının açıklanması

29 Ağustos-2 Eylül: Üçüncü nakil başvurularının alınması

5 Eylül: Üçüncü nakil başvuruları sonuçlarının açıklanması

5-8 Eylül: Sadece açık liseye yerleştirilen öğrenciler için il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarınca başvuruların alınması

9 Eylül: Açık lisedeki öğrenciler için sonuçların açıklanması

TEOG KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü,esas alınarak yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Beykoz meslek liselerinde kontenjanlar boş
Bizi Takip Edin