Beykoz Meydan’da İBB çilesi bitmiyor

İBB'nin, Beykoz'da aylar süren ve trafiği alt üst eden altyapı çalışmasının ardından bu kez seçime 2 ay kala çevre düzenlemesine başlaması tepkilere neden oldu.
  • 15.01.2024 18:05:01

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz’da seçime 2 ay kala meydan düzenlemesi başlattı.

Geçtiğimiz aylarda biten ve trafiği alt üst eden altyapı çalışmasının ardından bu kez Beykoz Meydan’da tekrar başlatılan çevre düzenlemesi tepkilere neden oldu.

TRAFİK ÇİLESİ

Çevre düzenlemesi nedeniyle yol iki taraftan da daraltıldı.

İş makinaları, kamyonlar, molozlar ve bariyerlerle kapatılan kısımlar sebebiyle trafiğin durma noktasına geldi.

Meydan’da otobüs durağının yıkılması nedeniyle vatandaşlar toz ve toprağın içerisinde otobüs beklerken, oluşan trafik yoğunluğu sürücülerin ve esnafın tepkisine neden oldu.

Alt yapı çalışmasında betonlama yapılmadan asfalt döküldüğü için çöken yollar yeniden asfaltıma yapılmak üzere söküldü.

Çukurlar ve kaldırımın olmadığı yollarda yürümekte zorlanan vatandaşlar duruma isyan etti.

“EVE GİDECEK YOL YOK”

Bir vatandaş sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “Bu Beykoz meydanın hali nedir? Her yeri kaldırdınız. Etraf çukur dolu. Kaldırım yok, eve gidecek yol yok. Bizzat gelip görmeyi düşünür müsünüz? Yaşlı nüfusu olan bir yer burası, insanlar 30 cm çukara inip, nasıl çıkacak? Para cekmeye ATM ye boyları yetmiyor? Araçlar kaldırımdan gidiyor. Durak fiilen yok. Esnafa ulaşım zor. Ne zaman bitecek hedef nedir? Bilgi yok.” dedi.

“OY ADINA GÖZ BOYASI MI?”

Diğer bir vatandaş ise, “Beykoz meydan'da Ocak ayında yapılan düzenleme nedir Allah aşkına? Yazın 4 ay yolu kapattınız, yapacağınız düzenlemeyi o zaman yapamaz mıydınız? Yoksa bu da, seçim dönemi insanlardan oy kapabilmek adına bir göz boyası mı?” diyerek isyan etti.

İlgili Haberler