Beykoz Meydanı'na Tercih Danışma Merkezi kuruldu.

LYS'ye giren üniversite adayları için Beykoz Meydanı'nda Tercih Danışma Merkezi kuruldu.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi is birliğiyle LYS'ye giren üniversite adayları için kurulan Tercih Danışma Merkezi 6-14 Temmuz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LYS’ye giren üniversite adayları için Beykoz Meydanı’nda Tercih Danışma Merkezi kuruldu.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi is birliğiyle LYS’ye giren üniversite adayları için kurulan Tercih Danışma Merkezi 6-14 Temmuz tarihleri arasında öğrencilere en doğru tercih için hizmet verecek.

Beykoz Meydanı’nda kurulan danışma merkezinde, üniversiteye girecek olan adayların Aydın Üniversitesi öğretim görevlileriyle birlikte değerlendirmeleri yapılarak, öğrencilerin en uygun dalı seçmelerinde rehberlik ediliyor.

Günde yaklaşık 200 adaya hizmet verilen merkezde, tercih danışmanlarıyla birlikte öğrencilerin sınav sıralama durumlarına göre en uygun olan bölümler ve okullar belirleniyor.

Standta görevli olan Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gülizar Hoşten meslek seçiminin kişinin tüm hayatını etkileyen çok önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek:  “Tüm üniversite adaylarına sunduğumuz tercih danışmanlığı hizmetiyle öğrencilerin en doğru seçimi yapmalarını amaçlıyoruz. Bu kapsamda günlük 200 öğrenciye hizmet veriyoruz. Ayrıca bu tercih danışmanlığı tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak yapılıyor. Öğrencilerin kurmuş olduğumuz standımıza gelerek görevlilere danışmaları yeterli. Bu etkinlik kapsamında bizden yardımını esirgemeyen Beykoz ve İstanbul Büyük Şehir Belediye’sine teşekkür ediyor, tüm adaylara başarılar diliyoruz” dedi. 

Beykoz Meydanı'na Tercih Danışma Merkezi kuruldu.
Bizi Takip Edin