Beykoz mezunu Büşra terk edilmiş bebeğe sütanne oldu

Beykoz mezunu Büşra terk edilmiş bebeğe sütanne oldu

Beykoz Üniversitesi mezunu olan Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz, terk edilmiş bir bebeğin sütannesi oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "ATT Büşra ve süt kızı" diye paylaştığı görüntüler hem vicdanları sızlattı, hem de yüzleri gülümsetti. 

Türkiye, Beykoz Üniversitesi Paramedik mezunu olan Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı görüntüler ile tanıdı.

Pendik'te terk edilmiş bebek vakasına giden 14 aylık bebeği olan Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz, kız bebeği ambulansın içinde emzirdi. 

Masum bebeğe sütüyle hayat veren Durmaz, gönülleri fethetti.

İSMİNİ VERDİ

Bebeğin süt annesi olan Durmaz, ertesi gün de hastaneye giderek bebekle ilgilendi ve kendi bebeğinin elbiselerinden giydirdi. Büşra Durmaz, terk edilmiş bebeğe Nisa Mihriban adını verdi. 

FAHRETTİN KOCA PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "ATT Büşra ve süt kızı" videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bakan Koca, "Pendik’te görevli Acil Tıp Teknikerimiz Büşra terk edilmiş bir bebek vakasına gitti. 14 aylık bebeği olan Büşra kardeşimiz aç bebeği kendi bebeği gibi emzirdi. Ertesi gün hastaneye gidip ilgilendi. Ona bebeğinin elbiselerinden giydirdi. İstek üzerine adını o koydu: Nisa Mihriban." dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.