Beykoz Millet Sofrası’nda sevgi dolu iftar

Beykoz’da Ramazan Ayı’nın kardeşlik, dayanışma ve paylaşma iklimi toplum farklı kesimlerinin katılımıyla her akşam sahilde kurulan gönül sofrasında yaşanırken, “Millet Sofrası” engelli ilçe sakinlerinin ağırlandığı sevgi dolu anlara sahne oldu.
  • 5.04.2023 00:00:00

Beykoz Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine evde sıcak hizmeti sağlayan, yolu ilçeye düşen herkesin içini haftanın 7 günü çorba ikramıyla ısıtan “Millet Sofrası”, Ramazan Ayı’nda engelli ilçe sakinleri ve ailelerine kapılarını açtı.

Ramazan Ayı’nın 13. akşamında sevgi ve özenle kurulan iftar sofrasına, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile Beykoz Belediyesi Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM)’de eğitim ve sağlık hizmeti alan engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Beykoz Millet Sofrası’nda sevgi dolu iftar

Akşam ezanından önce masaları tek tek dolaşarak misafirlerine hayırlı ve güzel bir Ramazan Ayı dileyen Başkan Murat Aydın, kendisini sevinçle karşılayan özel çocuklar ve gençlerle hasbihal etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

“BEYKOZ’UN İMKANLARINI SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ”

Beykoz’da kurdukları gönül sofralarıyla Ramazan Ayı’nın güzelliklerini yaşattıklarını vurgulayan Başkan Murat Aydın: “Ramazan Ayı’nın rahmet, mağfiret ve hoşgörü ikliminde AKDEM çatısı altında özenle hizmet verdiğimiz özel çocuklarımız ve aileleriyle buluşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizleri ağırladığımız iftar sofralarını hemşerilerimizin imkânlarıyla kuruyoruz. Birlikteliğimize katkıda bulunan herkese sizlerin huzurunda teşekkür ediyor, bu anlamlı sofraya iştirakiniz için şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bizlere bugünkü gibi birlik ve beraberlik içinde bayrama kavuşmayı nasip etsin” dedi.

Beykoz Millet Sofrası’nda sevgi dolu iftar

Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (BOÇAY) Başkanı Bülent Taştan ise Başkan Murat Aydın’a dernekte eğitim alan otizmli çocuklar tarafından, geri dönüşüm malzemelerinden yapılan bir tablo hediye etti.

.

.

 

İlgili Haberler