Beykoz Millet Sofrası’nın ünü yayılıyor!

Beykoz’da haftanın 7 günü çorba ikramıyla ilçe sakinleri ve yolu ilçeye düşen misafirlerin gönlünü ısıtan “Beykoz Millet Sofrası”nın ünü gün geçtikçe yayılıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine evde sıcak yemek hizmetini tek ve modern bir merkezden vermek üzere Kavacık’ta açılan “Millet Sofrası”, çorba ikramının yanı sıra talep eden cenaze evlerine de yemek hizmeti sağlıyor.

Beykoz Millet Sofrası

HAFTANIN HER GÜNÜ 2 ÇEŞİT ÇORBA

Haftanın her günü 2 çeşit çorba ikramı olan Beykoz Millet Sofrası’nda ikramlar her sabah saat 06.00’da başlıyor ve akşam saat 20.00’a kadar devam ediyor.

ULUSAL BASININ DİKKATİNİ ÇEKTİ

Açıldığı günden itibaren öğrenciler, gençler ve çalışanların müdavimi olan mekân, ulusal basınında dikkatlerini çekti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

ÖĞRENCİLERİN YENİ MEKÂNI

Restoran standartlarında ki Millet Sofrası, aynı zaman da öğle arasında öğrencilerin hem karınlarını doyurup hem de ders çalışabileceği gözde yer haline geldi.

Beykoz Millet Sofrası

PROJE TAKDİRLERİ TOPLADI

Herkese kapısı açık olan Beykoz Millet Sofrası projesi ilçe sakinleri tarafından da büyü takdir topluyor.

Beykoz Millet Sofrası

BAĞIŞLARLA BEREKETLENİYOR

Her gün en az 5 bin kişilik çorbanın piştiği Beykoz Millet Sofrası hem ikramıyla ilçe sakinleri ve yolu ilçeye düşen misafirlerin gönlünü ısıtıyor hem de hayırsever vatandaş ve kurumların bağışlarıyla bereketleniyor.

Beykoz Belediyesi

İlçede sosyal dayanışmayı güçlendiren, imkân sahipleriyle ihtiyaç sahipleri arasında iyilik köprüsü kuran Millet Sofrası’nda kurban ve adak eti bağışları da merkezin mutfağında tencereye giriyor.

Beykoz Belediyesi Millet Sofrası

HER GÜN EVLERE SICAK YEMEK

Bağışlarla her geçen gün daha çok kişiye ulaşan Millet Sofrası’nın mutfağında, kendi yemeğini pişirecek maddi ve fiziksel gücü olmayan engelli, yaşlı ve hasta kimseler için her gün bin adet tabldot yemek üretiliyor.

Beykoz Millet Sofrası

Aşçılar tarafından özenle pişirilen 3 çeşit yemek, hijyenik koşullarda paketlenip haftanın 7 günü  görevliler tarafından evlere servis ediliyor.

Beykoz Millet Sofrası’

KADIN GİRİŞİMCİLER YETİŞİYOR

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında başlatılan “Kadın Girişimcilik” eğitimleri de merkezin mutfağında veriliyor. İlçedeki kadınlar burada aldıkları eğitimle ekonomiye ve hayata güvenle katılıyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

AFETLERDE 300 BİN KİŞİYE HİZMET

Beykoz Millet Sofrası sıcak yemek hizmetiyle ihtiyaç sahiplerinin günlük yaşamlarını kolaylaştırırken ilçenin afetlere hazırlanmasında da önemli bir rol üstlenecek.

İstanbul’da meydana gelebilecek olası bir afette 7/24 kapasiteyle çalışacak merkezde günlük 300 bin kişilik sıcak yemek hizmeti verilecek.

.

.

Beykoz Millet Sofrası’nın ünü yayılıyor!
Bizi Takip Edin