Beykoz muhtarları da seferber oldu

Türkiye’yi yasa boğan deprem sonrası Beykoz’un mahalle muhtarları da depremzedeler için seferber oldu.
  • 17.02.2023 00:00:00

Beykoz’da görev alan 45 mahalle muhtarı, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde deprem dolayısıyla, başta depremzedelerin genel ihtiyacı olmak üzere birçok yaşam malzemesini bölgeye göndermek için seferber oldu.

Beykoz muhtarları da deprem bölgesi için seferber oldu

Beykoz’da gösterilen birlik, beraberlik, dayanışma ve olağanüstü fedakârlıkla, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, muhtarlar ve ilçe sakinleri ile birlikte çalışmalara katıldı.

Beykoz muhtarları da deprem bölgesi için seferber oldu

Meydana gelen deprem felaketinden dolayı büyük bir üzüntü duyduklarını belirten Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, “45 Mahalle Muhtarları ile meydana gelen deprem felaketi sonrasında, muhtarlarımızın yaptığı duyurular sonucunda, vatandaşlar tarafından getirilen ihtiyaç malzemeleri Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’nda toplandı. Temel gıda ürünleri, çocuk bezi, çocuk maması, eldiven, battaniye gibi acil ihtiyaç malzemeleri ve diğer malzemeleri taşıdılar. Yardım etmek isteyen TIR’ı olan muhtarımız aracıyla Adıyaman’a gitti. Beykoz’da TIR sahipleri mazotlarını dahi kendi karşılayarak, tırları ile deprem bölgesine gitti. Her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Özveriyle yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Beykoz muhtarları da deprem bölgesi için seferber oldu

Desteklerini sürdüren mahalle muhtarlarının, kamu kurumu ve mahalle sakinleriyle birlikte, acil ihtiyaç malzemelerinin toplanması için duyurularının yapılması, tedarik edilmesi ve deprem bölgesine kendi imkân ve araçları ile götürülmesinin yanı sıra nakdi yardım kampanyaları devam ediyor.

.

.

İlgili Haberler