Beykoz muhtarları iftar geleneğini bozmadı

Beykoz Muhtarlar Derneği bu yılda düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde protokol ve muhtarları bir araya getirdi. 

Beykoz Muhtarlar Derneği, her yıl ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde bu yılda protokol ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Muhtarlar Derneği bu yılda düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde protokol ve muhtarları bir araya getirdi. 

Beykoz Muhtarlar Derneği, her yıl ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde bu yılda protokol ve muhtarları bir araya getirdi. İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine katılım yoğun oldu.

Dernek Başkanı ve Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu’nun ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Tapu Müdürü Tevfik Palabıyık, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Kuranı Kerim tilavetiyle açılışı yapılan programda ezan vaktinin girmesiyle dualar eşliğinde oruçlar açıldı. Yenilen yemeklerin ardından açılış konuşması için davet edilen Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu protokol üyeleri için yazdığı şiiri okudu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yapmış olduğu konuşmasında muhtarlar derneğine teşekkür ederek “Bugün burada rabbimiz sizlerle güzel bir iftar yapmayı nasip etti. Umuyorum her vatandaşımızda aynı güzelliklerde bir iftar akşamı yaşıyordur. Ülkemizin dışında farklı ülkelerde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz için de rabbim güzellikler versin. “ ifadelerini kullandı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise toplumun en alt katmanına ulaşabilen, mahalledeki eli ayağı olan muhtarların davetine katılmanın kendileri için onur olduğunu söyleyerek “Bizler nasıl bugün burada rahat şekilde iftarımızı yapabiliyorsak inşallah dünyanın başka yerlerinde de Müslüman kardeşlerimiz aynı rahatlıkta yapabiliyordur.” temennileri ile sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından iftar yemeği Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin yemek duası ile sona erdi.  

Beykoz muhtarları iftar geleneğini bozmadı
Bizi Takip Edin