Beykoz muhtarları İsrail’in zulmünü kınadı

Beykoz’da 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. 

Beykoz muhtarları İsrail’in zulmünü kınadı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Muhtarlar Derneği, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirdi.

Programa, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Muhtarlık İşleri Müdürü Yavuz Kaki, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ile muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Sedat Altun, sözlerine başlamadan önce Filistin’de yaşanan İsrail’in sivil halka yönelik yaptığı katliamı kınadı.

Sedat Altun, “Milletimizin iradesiyle, demokrasinin ilk halkasını oluşturan mahalle muhtarları devletin şefkatli eliyle kesiştiği noktadır. Bu temel taşı meydana getirirken devletin bütün kurumlarını temsil ederek ilçe sakinleriyle devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedirler. Ayrıca muhtarlarımız sorumlu oldukları mahallelerinde vatandaşlarımızın istekleri ve talepleri doğrultusunda mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu kurumları ve yerel yönetimler arasında önemli bir yer teşkil etmektedirler. Muhtarlarımız sorumlu oldukları alanlarda ilçe sakinlerinin istek ve şikâyetlerinin yerine getirilmesi doğrultusunda üstün bir çaba sarf etmektedirler. Muhtarlarımız birlikte ve beraberlik içerisinde bu ulvi görevi  görevi üstlenerek vatandaşlarımızın her zaman hizmetindedirler.” diye konuştu.

Altun, Muhtarlar Günü’nün ilan edilmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanlığına muhtarlar adına teşekkür ederek bütün muhtarların gününü tebrik etti.  

Beykoz muhtarları İsrail’in zulmünü kınadı
Bizi Takip Edin