Beykoz muhtarlarının talepleri Ankara ya taşındı

Beykoz'da mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, talepleri Ankara'ya taşıdı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Kasım ayında Beykoz'un…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, talepleri Ankara’ya taşıdı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Kasım ayında Beykoz’un 45 mahalle muhtarıyla bir araya gelmişti. Yönter, muhtarlardan aldığı talepleri kanun teklifi ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkındaki önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Muhtarlar vatandaş ile devlet arasında köprü

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, ‘Bizi belediye başkanlarının iki dudağının arasından kurtarın’ talepleriyle ilgili kanun değişikliği teklifi veren Yönter, muhtarlar için ‘yetkisiz yetkili’ tanımlamasını kullandı. Muhtarların vatandaşlar ile devlet arasında köprü görevi yürüttüğüne işaret eden Yönter, ülke genelinde 18 bin 227 köy, 31 bin 750 mahalle muhtarı olduğunu hatırlatarak, ‘Muhtarlarımız hizmetlerini tam anlamıyla yerine getirebilmek için bazı güçlüklerle karşı karşıya kaldıkları gibi devlet memuru ile sorumlulukları aynı yükümlülükleri yerine getirmek zorundadır’ ifadelerini kullandı.

Belediye muhtarlara gerekli desteği sağlar

Yönter, muhtarların 657 sayılı kanuna tabii devlet memuru haklarının mahrum olduğunu söyleyerek, söz konusu mağduriyetlerinin giderilmesi için verilen kanun değişikliği teklifiyle bazı haklarının verilmesi ile ödeneklerinin iyileştirilmesinin amaçlandığını belirtti. Yönter, TBMM Başkanlığına yazılı olarak verdiği bazı kanun maddelerinde değişiklik ve ek madde koyulması teklifinde, ‘Belediye, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkanları ölçüsünde gerekli ayni/nakdi yardım ve desteği sağlar. Kararlarında mahallelinin ortak isteklerini göz önünde bulundurur ve hizmetlerini mahallenin ihtiyaçlarına uygun biçimde yürütülmesini sağlamaya çalışır’ ifadelerine yer verdi.

Beykoz muhtarlarının talepleri Ankara ya taşındı
Bizi Takip Edin