Beykoz Musiki Topluluğu kulakların pasını sildi

Beykoz Musiki Topluluğu kulakların pasını sildi

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, Şef Nevin Çalışkan yönetiminde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği konserle ilçe sakinlerine unutulmaz bir gece yaşattı. 

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, 24 Kasım Öğretmen Günü nedeniyle düzenlediği özel konser programıyla iki yılın ardından tekrardan müzikseverlerle buluştu.

Anadolu Hisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen program, Beykoz Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, ilçe kamu kurum müdürleri, Beykoz Kent Konseyi üyeleri, STK ve siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve Beykozlu sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Nevin Çalışkan şefliğinde gerçekleşen konserde “Kürdilihicaz Fasıl” ve “Akşam Sefası” bölümlerinde, uşşak, kürdi ve hicaz makamlarında eserler seslendirildi.

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı programda, solistlerin ve koronun seslendirdiği yıllardır gönüllerde taht kuran şarkılara izleyiciler de eşlik etti.

Yoğun ilgi gösterilen konserde, “Böyle Gelmiş Böyle Geçer”, “Nazende Sevgilim”, “Begonvil”, “Sil Baştan”, “Seninle Tattım Ben Her Mutluluğu, “Bahçe Duvarından Aştım” gibi isimli parçalar seslendirildi.

Bu özel günde çok duygulu olduğu söyleyen Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Şefi Nevin Çalışkan, “İki yıl çok uzun bir ara, sizleri çok özledik, burada görmekten çok mutluluk duyduk. Bugün çok anlamlı, çok özel ve çok güzel bir gün. Öğretmenlerimizin bu güzel gününü gönülden kutluyorum. İyi ki öğretmenim diyorum.” dedi.

Beykoz Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ise öğretmenler günü münasebetiyle hazırlanan programda emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak Belediye Başkanı Murat Aydın adına, Şef Nevin Çalışkan'a çiçek takdim etti.

Ardından, koristler tarafından Şef Nevin Çalışkan’ın fotoğrafının basılı “Kalbimizin Kıymetlisiniz” yazılı tişörtler giyilerek sürpriz yapıldı.

7’den 70’e herkesin katıldığı klasik eserlerden türkülere kadar zengin bir yelpazede hazırlanan konser, çıkışta davetlilere gül hediye edilmesiyle sonlandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.