Beykoz Musiki Topluluğu ruha ve gönüllere seslendi

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, Şef Nevin Çalışkan yönetiminde sunduğu Şeb-i Arus Konseri'yle ruha ve gönüllere seslendi.

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde Hz. Mevlana'nın 745. vuslat yıldönümü ve anma töreni kapsamında…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, Şef Nevin Çalışkan yönetiminde sunduğu Şeb-i Arus Konseri’yle ruha ve gönüllere seslendi.

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde Hz. Mevlana’nın 745. vuslat yıldönümü ve anma töreni kapsamında verilen konsere, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve eşi Fatma Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, Kent Konseyi üyeleri, kamu birim yöneticileri, STK’lar, dernek yönetimleri, muhtarlar, koro üyelerinin aileleri ve Beykozlu sanatseverler katıldı.

Musikiyle bütünleşen semazenlerin gösterileriyle ilgi gördüğü konserde Beykozlular, ilahiler, kasideler ve tasavvuf eserleriyle huzur ve mana dolu bir geceye şahitlik etti. Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı programda, ‘Salat-ı Ümmiye, Tekbir, Sevdim Seni Mabuduma, Erler Demine, Bu Aşk Bir Bahri Ummandır, Allah Hüve Rabbuna, Güzel Aşık Cevrimizi gibi tasavvuf ve dini musikimizden eşsiz örnekler seslendirildi. Repertuarda yer alan, solistlerin ve koronun seslendirdiği eserlere izleyiciler de eşlik etti.

Segâh, Rast, Nihavent ve Uşşak makamda eserlerin yer aldığı, taksimlerin yapıldığı programa Üsküdar Musiki Cemiyeti’den konuk solist olarak katılan sanatçı ve Ataşehir Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Yunus Balcıoğlu ise ilahi ve kasideler seslendirdi.

Yücel Çelikbilek: “Beykoz halkı, sanata ve sanatçıya duyarlı”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykoz halkı sanata, sanatçıya, sanat dolu programlara duyarlılığını gün geçtikçe katlanarak artan bir katılım ve ilgiyle ispatlıyor. İlçe sakinlerimiz hiçbir zaman sizleri yalnız bırakmadı. Bizler belediye olarak kültür sanat içerikli birçok program tertiplemekteyiz. Değerli hemşerilerimizin fikir ve gönül dünyalarını aydınlatacak bu çalışmalardan istifade ettiğini görmek bizleri memnun ediyor. Konserde emeği geçen Nevin Çalışkan ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

Konserin sonunda konuşan Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Şefi Nevin Çalışkan, gecede kendilerini yalnız bırakmayan izleyicilere teşekkür ederken özverili çalışmaları dolayısıyla ekibini tebrik etti. Çiçek takdimlerinin ardından konser sona erdi.

Beykoz Musiki Topluluğu ruha ve gönüllere seslendi
Bizi Takip Edin