Beykoz OFD piknikteydi!

Omirilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi (OFD), Abraham Paşa Korusu’nda keyifli bir gün geçirdi!

Omirilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi (OFD), Abraham Paşa Korusu’nda, yeşilin gölgesinde üyeleri ile birlikte keyifli bir gün geçirdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Omirilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi (OFD), Abraham Paşa Korusu’nda keyifli bir gün geçirdi!

Omirilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi (OFD), Abraham Paşa Korusu’nda, yeşilin gölgesinde üyeleri ile birlikte keyifli bir gün geçirdi!

Beykoz’un tanınan simaları da eşlik etti!

Sabah saat 11: 00’de başlayıp akşam saat 17: 00’ye dek süren pikniğe Beykoz’un tanınmış simaları da katıldılar. Piknik, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Selim Safi, CHP Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz ve CHP Yönetim Kurulu üyeleri, KAS-DER Beykoz Şubesi Başkanı Süleyman Çalık, Göksu Mahallesi Muhtarı Arzu Ulubent, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Göztepe Mahalle Muhtarı Ahmet Duran ile çok sayıda OFD yönetici ve üyesinin katılımıyla ağaçların gölgesinde gerçekleşti.

Kartal, Ümraniye ve Sancaktepe’den katılım vardı!

Sadece Beykoz’daki değil, Anadolu yakasındaki engellileri de bünyesinde barındıran OFD Beykoz Şubesi’nin bu etkinliğine Kartal, Sancaktepe ve Ümraniye’den katılanlar da oldu.

Zeki Paşalı’nın cömert ikramlarıyla!

Şehir dışında olması dolayısıyla kendisi pikniğe katılamayan Beykozlu işadamı Zeki Paşalı, piknik için cömert ikramlarda bulundu. Tabii ki, Paşalı’nın bu ikramlarının yanında, marifetli OFD üyesi hanımların ellerinden çıkmış nefis börekler de masaları süsledi!

Saniye Efe: Atölyemizde çalışacak Beykozlu engelli vatandaşlara ihtiyacımız var

Burada bir konuşma yapan OFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, katılımcılara kısaca derneklerinin bugüne değin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler hakkında bilgi verdi. Dernekleri bünyesinde bir dikiş- nakış atölyesinin kurulma aşamasında olduğunu açıklayan Efe, burada çalışacak engelli vatandaşlara ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Dikiş- nakış atölyesinde engellilere uygun hâle getirilmiş bulunan 5 adet makina ile bez torba üretecekleri bilgisini veren Efe, şu açıklamada bulundu: “ OFD son altı yıldan beri gece gündüz, harıl harıl çalışıyor. Beykoz OFD, artık üretime geçecek! Bu şekilde hem Dernek, hem de engelli çalışan kazanacak. Çalışmak için bize başvuran arkadaşlarımız bir aylık bir eğitime tabii tutulacak. Aslında engelli üye sayımız çok, ancak bunların çoğu Beykoz dışında yaşadığı ve atölyeye gelip gitmeleri de bu nedenle sorun yaratacağı için bu işi Beykoz’da yaşayan engelli arkadaşlarımız ile yapacağız. “

Paşalı’ya teşekkür etti

Konuşmasının devamında “atölyenin kurulmasında çok emeği geçen iş adamı Zeki Paşalı’ya” teşekkürlerini sunan Efe, Zeki Paşalı’nın, Perakendeciler Derneği ile konuşarak, bir söz aldığını ve atölyelerinin de ilk etapta söz konusu dernek için bez torba üreteceği bilgisini verdi. OFD Başkanı, şunları söyledi: “ Naylon torbaların çevreye verdikleri zararın bilincinde olarak, çevreyi koruma noktasında bir duyarlılık oluşturmak amacıyla bez torba üretimine geçmek istiyoruz. Ayrıca, bu konuda okullarda çocuklara seminerler de vermek istiyoruz. Sosyal sorumluluk kapsamında iş adamı olarak yaptıracağınız ya da vatandaş olarak alacağınız bir bez torbası ile hem bir engelliye ekmek vermiş, hem de çevreye duyarlı bir sosyal projeye katkı sağlamış olacaksınız. Alacağınız tek bir bez torba, bir engellinin hayatında birçok şeyi olumlu yönde değiştirebilir.”

Beykoz, Ümraniye ve Sancaktepe belediyelerine teşekkür etti!

Efe, konuşmasının devamında düzenledikleri pikniğe katılabilmeleri için üyelerine araba temin etmek suretiyle destek veren Beykoz Belediyesi ile Ümraniye ve Sancaktepe belediyelerine de teşekkürlerini sundu.

Protokol misafirlerine teşekkürlerini iletti!

Efe, ayrıca pikniklerine katılma inceliği gösteren protokol misafirlerine de Beykoz Güncel Haber aracılığı ile teşekkürlerini iletti.

Esmanur ve İlayda, mavi kapak toplamak için yarıştılar!

Babaları OFD üyesi olan Esmanur ve İlayda kardeşler ise, plastik mavi kapakları engelli vatandaşların kullanacakları akülü ya da manüel tekerlekli sandalyelere dönüştürmek için piknik boyunca adeta birbirleriye yarıştılar ve masaların üzerindeki pet şişelerin kapaklarını toplayarak, Saniye ablalarına teslim etmenin mutluluğunu yaşadılar.

Esmanur ve İlayda, bu şekilde tüm Beykozlular’a bir mesaj da göndermiş oldular: “ Sizin için altı üstü bir kapak, ama onlar için…!”

Harun’un şarkıları koruda yankılandı!

Beykoz Belediyesi Türk Sanat Müziği koristlerinden olan OFD üyesi Harun Deniz Canol ise, mikrofonu eline aldı ve arkadaşları için birbirinden güzel şarkılar söyleyerek, pikniğe renk kattı!

ÖSEV aracılığıyla ikramda da bulunuldu

Pikniğin sonlarına doğru ise üyelere Sistem Barter İnşaat Grup Müdürü Cengiz Türker’in katkılarıyla İsmail Özseçkin Vakfı (ÖSEV) aracılığı ile ikramda da bulunuldu.

Keyifli geçen bir günün sonunda yan bahçenin piknik alanına sarkan dallarının erik hırsızı olan minikler de, en az onlar kadar stres atmış olan büyükleri de güzel anılar ile Beykoz Korusu’ndan ayrıldılar!

Haber: Arzu Başlantı

Beykoz OFD piknikteydi!
Bizi Takip Edin