Beykoz Oryantiring sporunu sevdi

İstanbul' da 3 gündür devam eden 7. Uluslararası “İst5days” oryantiring yarışlarının Beykoz Korusu ayağı koşuldu.                     &n

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’ da 3 gündür devam eden 7. Uluslararası “İst5days” oryantiring yarışlarının Beykoz Korusu ayağı koşuldu.                                                  

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Oryantiring Federasyonu Başkanı Mehmet Genç, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Belediye Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Lale Enç?in katıldığı İstanbul 5 Gün Oryantiring Yarışları’nın 3. günü Beykoz Belediyesi’nin desteği ile Beykoz Korusunda gerçekleştirildi.

 

BEYKOZ ORYANTİRİNGİ SEVDİ

Beykoz Korusu’nda düzenlenen organizasyonla ilk defa bir oryantiring yarışı izlediğini belirten Kaymakam Ergün, organizasyondan çok etkilendiğini ve Beykoz’da yeni oryantiring spor kulüpleri kurulmasını teşvik edeceğini ifade etti. Belediye Başkanı Çelikbilek ise bu organizasyon sebebiyle belediye spor kulübünde oryantiring branşı açtıklarını ve burada ilk defa sporcularının yarıştığını ifade etti.

 

SON BAHAR YAPRAKLARI ÜZERİNDE ORYANTİRİNG

İstanbul Oryantiring Kulübü tarafından düzenlenen yarışlarda, Belgrad Ormanı’nda sporcuları zorlayan çamurlu parkurun yerini, Beykoz Korusu’nda sonbaharda dökülen yapraklar ve güneşli bir hava aldı. Sporcular hedeflerine koşarken ağaçlardan dökülen yaprakların hışırtıları tatlı bir armoni oluşturdu.

 

TRT’DEN CANLI YAYINLANDI

İstanbul 5 Güm Oryantiring Yarışları’nın Beykoz Korusu’nda koşulan yarışı TRT Spor tarafından canlı yayınlanırken, elit bayanlarda İsveçli Hanna Palm birinci olurken yine aynı ülkeden Anna Envall ikinci, İsviçreli Sabrina Meister üçüncülüğü elde etti.

 

Elit erkeklerde ise, Rusya’dan Mikhail Chegarovskiy birinci, İsviçre’den Thomas Hodel ikinci olurken üçüncülük Rus Roman Bondarenko’nun oldu.

Beykoz Oryantiring sporunu sevdi
Bizi Takip Edin