Beykoz plajları cankurtaranlar ile deniz sezonuna hazır

Beykoz Belediyesi tarafından Türkiye Su Altı Sporları Federasyon (TSSF) onaylı bronz ve gümüş sertifika sahibi cankurtaranlar, yeni deniz sezonuna hazırlandı.

Beykoz plajları cankurtaranlar ile deniz sezonuna hazır
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi bünyesinde bulunan, Türkiye Su Altı Sporları Federasyon (TSSF) onaylı bronz ve gümüş sertifika sahibi cankurtaranlar, deniz sezonuna hazır. 

galeri isbeykoz plajlari cankurtaranlar ile deniz sezonuna 5688

Beykoz’da yaz sezonunu hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. Beykoz Belediyesi bünyesinde bulunan plajlardaki boğulmalarının önüne geçecek cankurtaranlar, bir haftalık eğitim ile belgelerini güncelledi.

 

CANKURTARLAR EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

Riva Merkez, Elmasburnu Tabiat Parkı Plajı ve Riva 2. Koy Plaj Ve Çadır Kamp Alanı’ndaki plajların güvenliğini sağlayacak, kaza ve boğulmaların önüne geçecek cankurtaranlar, alanında uzman kişiler tarafından bir haftalık eğitime tabii tutuldu.

Teorik bilgi ve uygulamalı becerilere dayalı bir haftalık eğitimden geçen gençler, boğulma tatbikatı gerçekleştirdi. Uygulamalı suni solunum, kalp masajı, suda boğulmalarda yaralılara müdahale konularında teorik eğitim alan kursiyerler, bir hafta boyunca pratik yaparak suda baygın kazazede taşıma, su içerisinde panik haldeki biri ile boğuşma ve etkisiz hale getirip taşıma şekillerini öğrendiler.

Zorlu eğitimi başarıyla tamamlayan gençlerin bronz ve gümüş madalyalı cankurtaran sertifikaları yenilenerek güncellendi.

Beykoz plajları cankurtaranlar ile deniz sezonuna hazır
Bizi Takip Edin