Beykoz planlarını iptal ettiren CHP'nin arka bahçesidir!

Beykoz Belediye Meclisi Mayıs olağan toplantılarının ilk oturumunda iptal edilen planlar tartışıldı.

Beykoz Belediye Meclisi 7. Dönem Mayıs Olağan Toplantısı 1. birleşimi Başkanlık Toplantı Salonu'nda meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Be

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi Mayıs olağan toplantılarının ilk oturumunda iptal edilen planlar tartışıldı.

Beykoz Belediye Meclisi 7. Dönem Mayıs Olağan Toplantısı 1. birleşimi Başkanlık Toplantı Salonu’nda meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlık yaptığı ilk toplantıda açılış ve yoklamanın ardından bir önceki tarihli tutanağın oy birliğiyle kabul edildi.

CHP’nin yeni meclis üyesi Mehmet Demir

Gündeme geçilmeden önce CHP Meclis Üyesi Mehmet Güler’in istifa dilekçesi okundu. Gürel’in meclis başkanlığına gönderdiği “24 Haziran 2018 seçimlerinde milletvekili aday adaylığım amacıyla meclis üyeliği görevimden istifa ediyorum.” ifadeleri ile resmen görevinden ayrılmış oldu. Boşalan meclis üyeliği görevine CHP Yedek Meclis Üyesi Mehmet Demir gelirken, İBB Meclis Üyeliğine ise AK Parti Beykoz Meclis Üyesi Furkan Köse geldi. CHP Grubu’ndan meclis üyesi Mehmet Güler’in Milletvekili aday adaylığı için ayrılarak boşalttığı boş kalan İmar Komisyonu’na meclis üyesi Kerem Ersin oy birliğiyle seçildi.

Aydın Düzgün: İptal edilen plan bölgesinde inşaat devam ediyor

Gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı Aydın Düzgün vermiş olduğu sözlü önergesinde “Beykoz’un 1. Etap planları iptal edildi. Yarın bir gün belediye başkanı bağırıp çağırıp CHP’yi suçlayarak şu kadar zarar ettirdiniz dememeniz için bir uyarıda bulunmak istiyorum. İptal edilen plan alanı içinde kalan ve ruhsat alınarak inşaatı devam eden yerlerin tespit edilmesi gerekiyor. İptal edilen plan alanında yapılan inşaatlardan doğabilecek zararlar nasıl telafi edilecek.” dedi. Düzgün ayrıca sözlerinin sonunda halk koşusuna çağrılmadıkları için sitem etti.

Bayram Çevik: Yeni mevzuatta böyle bir şey yok

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bayram Çevik konu hakkında söz alarak Aydın Düzgün’ün iddialarına yönelik “Plan iptal olduğu zaman devam eden inşaatın ruhsatı da iptal olacak diye bir şey yok. İptal davası istinat mahkemesine gidecek yani süreç devam ediyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra dediğiniz olay yani durum tespit tutanağı ile tutulur ama şuan inşaatı devam eden yerler için bir sıkıntı yok. Yeni mevzuatta böyle bir şey yok. Bu planlara itiraz eden, iptal edilmesine neden olan CHP’nin arka bahçesi gibi çalışan şehir plancıları odasıdır. Halkımız bunu da bilsin.” ifadelerini kullandı.

Yücel Çelikbilek: Planlar iptal oldu diye zil takıp oynayanlar var

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de iptal edilen planlarla ilgili yapmış olduğu konuşmasında şu ifaelere yer verdi; “Bu belediyeyi yönetenler belediyenin zarara uğramasını asla istemezler. Her zaman belediyenin halkımızın hakkını hukukunu korurlar. Ancak bu planların geçici olarak iptal edildi diye kimse sevinç içine girmesin. Bu bir plandır ve Beykoz halkının çıkarıdır. İptal edilen yerler kimin yeri halkımızın. İptal oldu diye zil takıp oynayan, ellerinde dilekçe kapı kapı dolaşan adamlar çıkıyor piyasaya. Ayıptır günahtır ya. Beykoz’da taş üstüne bir taş konulmasının kime ne zararı var. Ben anlamıyorum. Bu bölgeye hiç yakışmıyor. Halkımız bunları görüyor ve gereğini yapıyor, yapacaktır da.”

Amatör Spor Kulüpleri’ne nakdi yardım

Yapılan konuşmaların ardından toplantıda teklifler ve gündemde olmayan teklifler görüşüldü. Tekliflerden 1 nolu teklif olan 2017 Yılı Kesin Hesabı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, 2 nolu teklif olan Sokak isimlendirilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi ise Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifleri’nden 1 nolu teklif olan 2017 Yılı Taşınır Mal Yönetimi Hesabı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu’na, 2 nolu Kardeş Şehirlerimizden Kosova Prizren’de verilecek olan iftar için 4 Müdürün görevlendirilmesi hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyonu’na, 3 nolu Park ve Yeşil Alanların Çevre Düzenlemesi ve Tadilatı yapım işi ihalesi hakkındaki Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi.

Meclis üyelerinden yazılı önerge şeklinde sunulan Amatör Spor Kulüpleri’ne nakdi yardım yapılması hakkındaki yazılı önerge ise gündeme alınarak, Gençlik ve Spor Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi.

Bir sonraki Meclis toplantısı 09 Mayıs Çarşamba 2018’de saat 10:00’da yapılacak.

Beykoz planlarını iptal ettiren CHP'nin arka bahçesidir!
Bizi Takip Edin