Beykoz Polenezköy’ün plan yolu açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Beykoz Poyrazköy Mahallesi’ “kesin korunacak hassas alan” ilan edilmesiyle plan yapma yolu açıldı.
  • 4.06.2022 00:00:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Beykoz Polenezköy Mahallesi “kesin korunacak hassas alan” ilan edilmesiyle plan yapma yolu açıldı. 

galeri isbeykoz poyrazkoy un plan yolu acildi 5716

Beykoz Polenezköy Mahallesi’nde 1. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına giren hazine arazileri, tabiat parkı ve ormanlık alanlarının “kesin korunacak hassas alan” ilan edilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Beykoz ilçesi sınırları içerisinde bulunan Polenezköy Mahallesi Etabı Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda, “kesin korunacak hassas alan” olarak tescil ve ilan edildi.

galeri isbeykoz poyrazkoy un plan yolu acildi 4567

Polenezköy Mahallesi’nde plan yapma yolunu açan bu önemli kararda, kesin korunacak hassas alanın krokisi ile coğrafi sınır ve koordinatlarına ilişkin bilgiler de yer aldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda, “İstanbul ili, Beykoz ilçesi sınırları içerisinde bulunan Polenezköy Mahallesi Etabı Doğal Sit Alanının koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda, ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109’uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.” denildi.

İlgili Haberler