Beykoz protokolü Gönül Sofrası'nda kucaklaştı

Beykoz protokolünden şehit aileleri ve gazilere, muhtarlardan STK temsilcilerine kadar bini aşkın ilçe sakinini aynı sofrada bir araya geldi.

Beykoz Belediyesi'nin her Ramazan Ayı'nda geleneksel olarak toplumun farklı kesimlerinden temsilcileri buluşt

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz protokolünden şehit aileleri ve gazilere, muhtarlardan STK temsilcilerine kadar bini aşkın ilçe sakinini aynı sofrada bir araya geldi.

Beykoz Belediyesi’nin her Ramazan Ayı’nda geleneksel olarak toplumun farklı kesimlerinden temsilcileri buluşturduğu “Gönül Sofrası” bu yıl da ilçe protokolünden şehit aileleri ve gazilere, muhtarlardan STK temsilcilerine kadar bini aşkın ilçe sakinini aynı sofrada bir araya getirdi.

Sokak iftarları Beykoz’un mahalle ve köylerinde tüm bereketiyle sürerken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Gönül Sofraları’nda toplumun farklı kesimlerinden temsilcilerle bir araya geldi.  

Ramazan Ayı’nın ilk “Gönül Sofrası” ihtiyaç sahipleri için kurulurken bir sonraki iftar davetinde ilçe protokolü, şehit aileleri ve gaziler, ilçedeki Aile Sağlığı Merkezleri’nin  sorumlu hekimleri, siyasi parti temsilcileri, emniyet mensupları, taksi durağı sorumluları,  muhtarlar, meclis üyeleri, STK temsilcileri, spor kulübü yöneticileri, İSMEK sorumluları ve öğreticileri belediye başkan yardımcıları, il genel meclisi üyeleri ve belediye meclisi üyeleri, ilçedeki üniversitelerin rektörleri, Beykoz Kent Konseyi temsilcileri ve iş adamları ağırlandı.   

Ramazan’ın  bereket ve güzelliklerini ilçe sakinleriyle paylaşmak üzere kurulan Gönül Sofrası Programı’na Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Eski Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Emniyet Müdür Vekili Tülay Çik, TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Fahri Sümer, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Özdemir katıldı.

Çelikbilek: “Kardeşlik ve dayanışma sürerse toplumun sırtı yere gelmez”

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde verilen “Gönül Sofrası” iftar yemeğinde ilçe sakinlerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Her sene olduğu gibi bu sene de Gönül Sofrası İftar Programları’nda sizlerle bir araya gelmenin onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerle 4 senedir bir araya geliyor, aynı sofrayı paylaşıyoruz. Ramazan’a muhabbet gösterirseniz, ramazanın bereketi sizleri kucaklar ve ramazanla beraber siz de ihya olursunuz. Bizler, sizlerle güzel bir sevgi ortamında buluşma şansını yakaladık. Şu anda dünyamızda Ramazan’ı karşılayamayan insanlar var. Afrika, Suriye,  Filistin,  Irak, Afganistan ve  Mısır’da olduğu gibi. Bize bu buluşmaları sağlayan Rabbimize ne kadar şükretsek azdır.

Yerel yönetimler olarak burada toplumun her kesimini kucaklamayı istiyoruz,  Şu anda bu gece haricinde üç ayrı yerde 2500 kardeşimize daha iftar sofrası açıyoruz.  Bu sofraları sadece belediye olarak değil, gönüllülerin de desteğiyle sürdürüyoruz. Bu kardeşlik, dayanışma sürdüğü müddetçe bu toplumun sırtının yere gelmesi mümkün değil.

4 yıl önce belediye olarak bir ilki de gerçekleştirdik ve çadırları sokağa taşıyarak Sokak iftarını başlattık.  Bu ayın ilçemiz için hayırlara vesile olmasını ilçemize birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum. Ramazan içindeki çok özel olan Kadir Gecenizi ve bayramınızı şimdiden kutluyor, komşularınız ve sevdiklerinizle birlikte tekrar size çok güzel bayramlar diliyorum, en güzel günler sizin olsun diyor ve saygılar sunuyorum.” dedi.

Kaymakam Erdoğan: “Gönül köprüleri kurmalıyız”

İlçe sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada  toplumsal birlikteliğin öneminde değinen Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise şunları söyledi: “Yakından uzaktan gönül soframıza gelen siz değerli dostlarımızla hep birlikte iftar yapmanın huzurunu yaşadığımız bu akşamda, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. İnsanlarımızın bir araya gelmesi için vesileler oluşturmalıyız. Özellikle toplumumuzu birleştiren hayırlı bahanelere ihtiyacımız var. Konuşmamız, birbirimizi dinlememiz, soframızı paylaşmamız gerekiyor. Ramazanlar, yılın muhasebe aylarıdır. Bizler refah içinde yaşarken etrafımızdaki eş dost akraba ne durumda, ağlayanları, çaresizlik içinde kalanları, bunları hesaplamamız gerekiyor. Bu iftarları, bir arada yapmamız gerekiyor. Ramazanlar, kötü duyguları aramızdan, ülkemizden uzaklaştırsın, birbirimizi kaynaştırsın, aramızda köprüler kurulmasına vesile olsun. Çok yerlere asma veya çelikten köprüler yapıyoruz.  Ancak birbirimize yakın olan insanlarla aramıza gönül köprüsü kurmayı bir türlü beceremiyoruz, nice gönül birlikteliklerinde yeniden buluşmayı umut ediyorum. Böyle olursa, dünya, daha yaşanır hale gelecektir bu akşamlar, buna vesile olsun diliyorum

İftar öncesinde Ramazan Ayı’nın tüm insanlığa hayırlar getirmesi için tüm misafirlerle birlikte dua edildi.

Beykoz protokolü Gönül Sofrası'nda kucaklaştı
Bizi Takip Edin