Beykoz Saadet Partisi, yerel basınla buluştu!

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel basın mensuplarıyla…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya; Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, İl Başkan Yardımcısı ve 1.Bölge Teşkilat Başkanı Hüseyin Oruç ile Saadet Partisi Beykoz ilçe teşkilatı katıldı.

Toplantı, Hadis-i Şerif’in okunması ile başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz: “Biz Saadet Partisi İlçe Teşkilatı olarak 2 Kasım 2014 Kongresiyle göreve geldik. O günden bugüne kadar geçen süre içerisinde yoğun çalışma tempomuzdan dolayı sizlerle bir araya gelemedik.  Beykoz Saadet Partisi olarak göreve geldikten sonra ne yaptık onları anlatmak istiyorum. Kongremizden sonra teşkilatlanmamızı hızlandırdık. 29 Kasımdan sonra genel Başkanlığımızın ve İl Başkanlığımızın talimatıyla mahalle konferanslarımızın ilk adımını Çubuklu Mahallesinde gerçekleştirdik. Yine mahalle konferansları zinciri çerçevesinde ‘Ortadoğu’da Siyasi Gelişmeler’ konferansı gerçekleştirdik. Yıldırım Beyazıt Camiinden başlayan Yuşa Hazretleri, Ortaçeşme, Çubuklu ve diğer camilerde de devam edecek olan  sabah namazı ve sonrası kahvaltı programımız var. Bunu değişik camilerde de devam ettiriyoruz. Sabah namazını eda ettikten sonra oranın cemaatiyle, halkıyla sohbet ediyoruz, kahvaltı ediyoruz, dertlerini dinleme fırsatımız oluyor. Gençlik teşkilatımızın ve Kadın Kollarımızın yoğun çalışmaları var” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın ise konuşmasının başında Gazeteciler Günü’nün tarihinden bahsetti.  Gazetecilerin ve medya sahiplerinin sorunlarına değinen Aydın; “  Türkiye’de medyanın önemli bir gücü vardır. Aslında medyanın mı gücü var yoksa gücün mü medyası var, o bir tartışma konusudur.   Özellikle son on yıldır medya çalışanlarımız ve sahipleri siyasi ve yerel iktidarların insiyatifine çok bağlı olarak hareket etmek zorunda bırakılıyor” dedi ve yerel medyada tekelleşmenin yaşanacağına dikkat çekti.

“12 yıldır bu ülkede ekonomi adına, dış politika adına, sosyal haklar adına bu ülkenin değerleriyle paralel bir gelişme göremedik” diyen Aydın, AK Parti iktidarının kendinden önceki hükümetlerin   ekonomik anlayışının aynısını uyguladığını belirtti.  Aydın, Türkiye’nin özellikle ekonomide sonbaharı yaşandığını vurguladı ve AK Parti hükümeti tarafından yapılan bazı hizmetlerin insanları aldatmaması gerektiğini söyledi. Aydın, “Türkiye’miz son 12 yıldır sanayi, tarım, hayvancılık yatırımı yapamamıştır. Buna mukabil elimizde avucumuzda ne varsa satmışız, 10 katı daha fazla da borçlanarak havalimanları, hızlı tren, adliye sarayını, duble yolları yapmışız.  Bugün herkes durumunun iyi olduğunu farz ederek yaşıyor. Yoksulluğumuz topyekun herkesim borçlandırılarak örtülmüştür. Bugün bir şeyi tüketiyorsak bu üretip de tükettiğimiz değildir, üreteceğimizi varsayarak borçlandırılmamızla tükettiğimizdir. Bu ülke işsizlikte de büyümede de hem koalisyon hükümetleriyle mukayese edildiğinde hem de ANAP hükümetiyle de mukayese edildiği zaman başarısız bir hükümetti. Sosyal bünyemiz sarsılmaktadır. Toplum kamplaştırılmaktadır. Bugün her zamankinden daha fazla bu milletin birbirini anlamaya, birbirine tahammül etmeye ihtiyacı vardır. Bu hususta da iktidardaki siyasi parti yanlış uygulamalarıyla bu kamplaşmayı arttırmaktadır. Çözüm süreci adı altında Türkiye’nin içine sürüklenmek istediği durumla ilgili de ayrıca kaygılarımız vardır. Çözüm sürecinin ne olduğunu ne iktidar partisinin siyasi yetkilileri ne de muhalefet partisinin siyasi yetkilileri ne de televizyon da gece gündüz bu konuyla ilgili beyan edenler bilmektedir. Sadece ‘çözüm’ pozitif bir kavram gibi tedavüldedir. Bizim bu bütüne baktığımızda gördüğümüz şudur: Türkiye bölünmek istenmektedir” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların sonrasında basının sorularına yer verildi. 

Beykoz Saadet Partisi, yerel basınla buluştu!
Bizi Takip Edin