Beykoz Sahil Etkinlikleri’nde Manga coşkusu yaşanacak

Beykoz’da yaz akşamları “Beykoz Sahil Etkinlikleri”yle (3 Haziran -15 Temmuz ) şenlik havasında geçiyor. Boğaz manzarasında ünlülerin sahne aldığı konserler, çocuk eğlenceleri ve tiyatrolara ev sahipliği yapan etkinlikl
  • 14.06.2022 00:00:00

Beykoz’da yaz akşamları “Beykoz Sahil Etkinlikleri”yle (3 Haziran -15 Temmuz ) şenlik havasında geçiyor.  Boğaz manzarasında ünlülerin sahne aldığı konserler, çocuk eğlenceleri ve tiyatrolara ev sahipliği yapan etkinlikler müzik ve eğlenceyi bir arada sunuyor. 

galeri isbeykoz sahil etkinlikleri nde manga coskusu yasana 7492

Beykoz Belediyesi’nin çevre ve yeşil alan düzenlemeleriyle modern ve bakımlı bir çehreye kavuşan sahilde yaz akşamları kültür-sanat etkinlikleriyle birlikte canlılık kazandı.

AÇILIŞTA MURAT DALKILIÇ SAHNE ALDI

Pop Müziğin gözdesi Murat Dalkılıç’ın hareketli şarkılarıyla açılışına renk kattığı Beykoz Sahil Etkinlikleri ilk haftasını konser ve eğlencelerle geride bıraktı. 

Murat Dalkılıç’ın konserini dinlemek için sahile gelen ilçe sakinleri hem güzel hava ve manzaranın tadın çıkardı hem de yenilenen gezinti alanlarında keyifle vakit geçirdi. 

KİRAZ FESTİVALİ’NDE MANGA ÇOŞKUSU

Tarihi Türk-Polonya dostluğunun en önemli simgesi ve yaşayan tanığı Polonezköy’ün 180. kuruluş yıl dönümü anısına düzenlenecek Kiraz Festivali’nin 17 Haziran’da Beykoz sahilinde yapılacak açılışında Manga coşkusu yaşanacak.   

galeri isbeykoz sahil etkinlikleri nde manga coskusu yasana 7095

BEYSEM’DEN MÜZİK ZİYAFETİ

Boğaz manzarası, müzik ve eğlenceyi buluşturan etkinler kapsamında Beykoz Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (BEYSEM) öğrencileri yılsonu konseriyle müzik ziyafeti sundu.

Türk Sanat Müziği’nden Halk Müziği’ne geniş bir repertuarla sahneye çıkan BEYSEM’liler solo olarak ve koroyla birlikte yeteneklerini sergiledi.  

Sevilen eserleri ustalıklar icra eden kursiyerler sergiledikleri performansla ilçe sakinleri ve müzikseverlerden tam not aldı.  

SAMİ ÖZER’DEN İLAHİ NAĞMELER

Sahil etkinliklerinde Tük Tasavvuf Müziği sanatçısı Sami Savni Özer ilahi nağmelerden oluşan bir konser verdi.  

Acarkent Musiki Derneği Türk Halk Müziği Koro’sunun yurdun dört bir yanından halk müziği ezgileri sunduğu sahilde, Acarkent Musiki Derneği – Kıbrıs Müzik Gönüllüler Derneği TSM Korosu da klasik eserlerin yer aldığı konseriyle beğeni topladı.

galeri isbeykoz sahil etkinlikleri nde manga coskusu yasana 6475

RENKLİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

Aileleriyle alana gelen çocuklar ise tiyatro oyunlarıyla eğlendi, yaşıtlarıyla birlikte kukla şovları, animasyonlar ve illüzyon gösterileriyle keyifli vakit geçirdi. 

Sahilde çocuklara neşe katan tahta bacak ve yüz boyama etkinlikleri ile pamuk şeker ve patlak mısır ikramı da yer aldı.  

YEREL SANATÇILAR DA SAHİLDE

Müziğin her türünden sanatçının ilçe sakinleriyle buluşacağı etkinliklerde sevilen yerel sanatçılar da sahne alıyor.

galeri isbeykoz sahil etkinlikleri nde manga coskusu yasana 4033

Konserlerinde Anadolu’dan esintiler sunan yerel sanatçılar kendilerini tanıtma fırsatı da buluyor.

 

İlgili Haberler