Beykoz sahil Ramazan ayına hazır

Beykoz Belediyesi tarafından 11 ayın sultanı Ramazan’da halka açık kurulacak iftar sofrası için son hazırlıklar yapılıyor.
  • 21.03.2023 00:00:00

Beykoz Belediyesi, Ramazan Ayı’nın güzelliklerinin bu yıl da toplumun tüm kesimleriyle yaşanması için halka açık iftar sofralarından geleneksel çocuk eğlencelerine, sevilen ilahiyatçılarla söyleşiler, konser ve dinletilerin yer aldığı programlara kadar bir dizi hazırlık yaptı.

Beykoz Belediyesi İftar

HER AKŞAM 4 BİN 500 KİŞİLİK İFTAR

Beykoz sahilinde kurulacak “Ramazan Çadırı”nda her akşam bin ilçe sakini aynı sofra etrafında oruç açmanın mutluluğunu yaşarken, Hatay Kırıkhan’da 2 bin, ilçenin diğer kardeş şehri Malatya Akçadağ’da ise bin 500 kişiye yemek ikramı yapılacak.

Beykoz Belediyesi Ramazan Çadırı

Ramazan Ayı’nın, Hatay Kırıkhan’da en güzel şekilde geçmesi için deprem sonrası geçici yaşam alanlarında kalan çocuk ve yetişkinlere yönelik etkinlikler sunulacak.

Hataylı çocuklar renkli gösterilerle eğlenirken yetişkinlere Ramazan söyleşileri yapılacak.

Beykoz Sahil’de iftar sofraları kuruluyor!

ÇOCUK EĞLENCELİ, SÖYLEŞİLER VE KONSERLER

Ramazan Ayı boyunca Kavacık Yaşam Merkezi’nde her akşam çocuklar için geleneksel eğlenceler, sevilen ilahiyatçıların katıldığı söyleşiler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Tasavvuf Müziği konserleri ve şiir dinletileri yer alacak.

Mustafa Karataş, Nihat Hatipoğlu, Saliha Erdim, Alişan Kapaklıkaya, Hayati İnanç, Sıtkı Arslanhan, Hatice Kübra Tongar, Merve Gülcemal,  Senai Demirci ve Ekrem Demirli ise farklı yönleriyle Ramazan’ı anlatacak.

Beykoz Sahil’de iftar sofraları kuruluyor!

Çocuklar için Karagöz Hacivat, palyaço ve vantrolog gösterileri, yüz boyama ve karikatür aktiviteleri yapılacak.

Ahmet Özhan, Aykut Kuşkaya, Feyzullah Çelebi, Ömer Karaoğlu, Eşref Ziya konserler, Dursun Ali Erzincanlı ve Serdar Tuncer de şiir dinletileri sunacak.

Beykoz Millet Sofrası

“MİLLET SOFRASI”NDA İFTAR ZAMANI

Beykoz’daki ihtiyaç sahiplerine evde sıcak hizmeti sağlayan, haftanın 7 günü çorba ikramıyla gönülleri ısıtan “Millet Sofrası” ise yetim,  öksüz, engelli ilçe sakinleriyle şehit ve gazi ailelerini iftar sofralarında ağırlayacak.

Kardeşliğin sıcaklığı ve paylaşmanın bereketinin yaşanacağı sofralara katkıda bulunmak isteyen hayırseverler “Millet Sofrası”na bağışta bulunabilecek.

Beykoz Belediyesi İftar

LOKMA İKRAMI

Teravih namazı için camilerde buluşacak vatandaşlara ise namaz çıkışı lokma ve çay ikramı yapılacak.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Rahmet, kardeşlik ayı Ramazan’a sayılı günler kala; Beykoz Sahil’de, Hatay Kırıkhan’da ve Malatya Akçadağ’da gönül sofralarımız kuruluyor. Her akşam binlerce kişiyi ağırlayacağız inşallah. Duamız, rahmet ayının ülkemize ve milletimize hayırlar, güzellikler getirmesi.” ifadelerini kullandı.

.

.

İlgili Haberler