Beykoz Sahil’de iftar sofraları kuruluyor!

On bir ayın sultanı Ramazan Beykoz ve Hatay’da kardeşlik ve dayanışma iklimiyle yaşanacak. Beykozlular sahilde kurulacak “Ramazan Çadırı”, “Kavacık Yaşam Merkezi” ve “Millet Sofrası”nda ağırlanırken, kardeş şehir Kırıkhan’da her akşam iftar yemeği ikramı, çocuk eğlenceleri ve söyleşiler yer alacak.

Beykoz Sahil’de iftar sofraları kuruluyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Ramazan Ayı’nın güzelliklerinin bu yıl da toplumun tüm kesimleriyle yaşanması için halka açık iftar sofralarından geleneksel çocuk eğlencelerine, sevilen ilahiyatçılarla söyleşiler, konser ve dinletilerin yer aldığı programlara kadar bir dizi hazırlık yaptı.

HER AKŞAM 4 BİN 500 KİŞİLİK İFTAR

Beykoz sahilinde kurulacak “Ramazan Çadırı”nda her akşam bin ilçe sakini aynı sofra etrafında oruç açmanın mutluluğunu yaşarken, Hatay Kırıkhan’da 2 bin, ilçenin diğer kardeş şehri Malatya Akçadağ’da ise bin 500 kişiye yemek ikramı yapılacak.

Ramazan Ayı’nın, Hatay Kırıkhan’da en güzel şekilde geçmesi için deprem sonrası geçici yaşam alanlarında kalan çocuk ve yetişkinlere yönelik etkinlikler sunulacak.

Hataylı çocuklar renkli gösterilerle eğlenirken yetişkinlere Ramazan söyleşileri yapılacak.

Beykoz Sahil’de iftar sofraları kuruluyor!

ÇOCUK EĞLENCELİ, SÖYLEŞİLER VE KONSERLER

Ramazan Ayı boyunca Kavacık Yaşam Merkezi’nde her akşam çocuklar için geleneksel eğlenceler, sevilen ilahiyatçıların katıldığı söyleşiler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Tasavvuf Müziği konserleri ve şiir dinletileri yer alacak.

Mustafa Karataş, Nihat Hatipoğlu, Saliha Erdim, Alişan Kapaklıkaya, Hayati İnanç, Sıtkı Arslanhan, Hatice Kübra Tongar, Merve Gülcemal,  Senai Demirci ve Ekrem Demirli ise farklı yönleriyle Ramazan’ı anlatacak.

Çocuklar için Karagöz Hacivat, palyaço ve vantrolog gösterileri, yüz boyama ve karikatür aktiviteleri yapılacak.

Ahmet Özhan, Aykut Kuşkaya, Feyzullah Çelebi, Ömer Karaoğlu, Eşref Ziya konserler, Dursun Ali Erzincanlı ve Serdar Tuncer de şiir dinletileri sunacak.

Beykoz Sahil’de iftar sofraları kuruluyor!

“MİLLET SOFRASI”NDA İFTAR ZAMANI

Beykoz’daki ihtiyaç sahiplerine evde sıcak hizmeti sağlayan, haftanın 7 günü çorba ikramıyla gönülleri ısıtan “Millet Sofrası” ise yetim,  öksüz, engelli ilçe sakinleriyle şehit ve gazi ailelerini iftar sofralarında ağırlayacak.

Kardeşliğin sıcaklığı ve paylaşmanın bereketinin yaşanacağı sofralara katkıda bulunmak isteyen hayırseverler “Millet Sofrası”na bağışta bulunabilecek.

LOKMA İKRAMI

Teravih namazı için camilerde buluşacak vatandaşlara ise namaz çıkışı lokma ve çay ikramı yapılacak.

.

.

Beykoz Sahil’de iftar sofraları kuruluyor!
Bizi Takip Edin