Beykoz sahili 2’inci etapla yepyeni bir çehreye büründü

Beykoz Sahili’nde 2. Etap yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Sahili’nde 2. Etap yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı, sosyal mesafe kurallarına uygun hazırlanan projeyle ilçe sakinleri deniz manzarası eşliğinde yürüyüş, spor ve gezinti yapabilecekleri bakımlı ve nezih bir alana kavuştu.

Beykoz Belediyesi tarafından, ilçenin vitrini ve sosyal hayatın merkezi olan sahil şeridinin bakımı ve daha etkin kullanımı için yapılan çalışmayla sahil bandı yepyeni bir çehreye büründü. 

SOSYAL MESAFELİ BANKLAR 

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşısında yürütülen 2. Etap çalışması kapsamında daha önce otopark olarak kullanılan alan yürüyüş ve gezinti için düzenlenerek ilçe sakinlerinin hizmetine açıldı. 

Sahilin çehresini güzelleştiren düzenlemeyle alana salgın koşullarına uygun özel tasarımlı sosyal mesafeli banklar yerleştirilirken ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin güvenliği için korkuluklar da yapıldı.  

GENİŞ YÜRÜYÜŞ YOLLARI 

Ailelerin, ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin yürüyüş yapmak ve dinlenmek için sıklıkla uğradığı sahilde yaz aylarında tamamlanan ilk etap çalışmalarıyla birlikte 1 km’lik alan komple yenilendi.    

Proje kapsamında toplam 9 bin 600 m2 yürüyüş alanı ve 6 bin 830 m2 yeşil alan düzenlemesi yapıldı, gezinti alanları ise engelli vatandaşlar düşünülerek geniş ve ferah şekilde tasarlandı. 

MODERN ÇOCUK PARKLARI 

Beykozluların takdir ve beğenisini kazanan çalışmayla özellikle hafta sonları çocuk cıvıltılarıyla şenlenen sahile 2 modern çocuk parkı da kuruldu. 

Alan ilçe sakinlerinin günün her saatinde spor yapabilmesi için ise çok fonksiyonlu fitness aletleri yerleştirildi.  

ŞIK AYDINLATMA DİREKLERİ 

Beykoz Sahil Bandı Projesi’ye mevcut aydınlatma direkleri modern ve tasarruflu aydınlatma elemanlarıyla değiştirilerek şık bir görünümün yanı sıra çevreci bir aydınlatma hizmeti sağlandı. 

Gezinti ve spor yapmak için sahile gelen ilçe sakinleri yenilen alanla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi:  

Hayriye Erdoğan/Ev Hanımı: “Sahile torunlarımla gezmeye geldik. Burada çok mutlular, eve dönmek istemiyorlar. Eskiden bu alana giremiyorduk, otoparktı. Ailecek rahatlıkla gelebileceğimiz güzel bir yer olmuş. Başta belediye başkanımız Murat Aydın olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” 

Arda Karlıklı/Öğrenci: “Buraya arkadaşlarımızla sık sık geliyoruz. Banklar iyi düşünülmüş, arkadaşlarımızla oturduğumuzda birbirimizi riske atmıyoruz. Fotoğraf çekmek için güzel mekânlar var, sahilimiz güzelleştiği için mutluyum.” 

Meryem Yılmaz/Ev Hanımı: “Sahilde her gün komşularımla yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş alanları genişledi. Çocuklar için parklar da yapılmış. İlçemize böylesine güzel ve bakımlı bir alan kazandıran Belediye Başkanımıza teşekkür ederim.” 

Çağatay Göç/Emekli: “Parklarıyla, yürüyüş yollarıyla, tuvaletiyle mükemmel bir alan ortaya çıkmış. Çevre gayet temiz ve düzenli. Beykoz Belediyesi’ni başarılı çalışmasından dolayı kutluyorum” 

Beykoz sahili 2’inci etapla yepyeni bir çehreye büründü
Bizi Takip Edin