Beykoz Sahili kırmızıya büründü

Beykoz Belediye Meclisi’nde alınan kararla ilan edilen Dünya Beykozlular Günü, Beykozspor taraftarları ve vatandaşlar tarafından coşkuyla kutlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi’nde alınan kararla ilan edilen Dünya Beykozlular Günü, Beykozspor taraftarları ve vatandaşlar tarafından kutlandı.

Dünya Beykozlular Günü, Beykozspor taraftarları ve vatandaşlar tarafından düzenlenen programla kutlandı.

1908 yılında gazeteci-yazaredebiyatçı Ahmet Mithad Efendi ve arkadaşlarınca kurulan Türkiye’nin en eski kulüpleri arasında yer alan Beykozspor’un yıldönümü kutlandı.

Beykoz ilçenin tanıtımı, ilçeye ait değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması ve ilçe sakinleri arasında dayanışmayı güçlendirmek için ilan edilen Dünya Beykozlular Günü kutlamalarına Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, taraftarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

19.08 BEYKOZLULAR GÜNÜ 

Geleneksel hale gelen “Dünya Beykozlular Günü” programında, yürüyüş öncesi Beykoz Meydanı’nda toplanılarak, Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlamalar da saatler 19.08’de gösterdiğinde Beykozspor 1908 A.Ş’nin taraftar topluluğu olan Boğaz’ın Yargıçları marş ve tezahüratlarla eşliğinde Yalıköy’e doğru yürüdü.

Sarı-siyah renklerin hâkim olduğu Yalıköy Sahilde, ellerindeki meşaleleri yakarak slogan attan ilçe sakinleri Beykoz’a renk cümbüşü yaşattı.

Tişört, şapka, atkı ve bayraklarla yapılan yürüyüşe, Beykozspor taraftarı, genci, yaşlısı ve birçok vatandaş eşlik etti.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla şunları şöyledi;

“Bugün dünyanın dört bir yanında kalbi bu sevda için çarpan, dualarından Beykoz’u eksik etmeyen, sarı siyah renklere gönül vermiş, her zaman ve her yerde Beykoz 1908 ruhunu geleceğe taşımak için mücadele edenlerin günü! Beykoz Spor Kulübü Başkanı olarak Beykoz’u ve Beykoz 1908 Spor Kulübü’nü tarihinin şanlı sayfalarındaki parlak günlerine döndürme çabamıza destek veren Beykozlulara teşekkür ediyorum. Yönetimiyle ve taraftarıyla bir bütün olarak gerçekleştireceğimiz mücadelemizin başarıya ulaşacağına dair inancımı hiç bir zaman kaybetmedim.  Hep birlikte daha güzel günler göreceğiz ve güzel günleri hep birlikte yaratacağız. Köklü tarihimizi simgeleyen bu günde sonsuz fedakârlık ve aidiyet duygusuyla Beykoz’umuzun yanında olan herkesin Dünya Beykozlular Günü Kutlu Olsun!”

Dünya Beykozlular Günü, siyasi isimler ve partiler tarafından sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar ile kutlandı.

Belediye Başkanı Murat Aydın, Dünya Beykozlular Gününü, ”İstanbul’un eşsiz köşesi… Evimiz, bugünümüz, geleceğimiz! Bu güzellik bizi birbirimize bağlıyor, bir aile yapıyor. Dünya Beykozlular Günü’müz kutlu olsun. Bu gökyüzü altında birlik ve beraberliğimiz baki olsun.” sözleri ile kutladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “Ahmed Mithat Efendi’nin dediği gibi “Dünyanın en güzel şehri İstanbul, İstanbul’un en güzel yeri Beykoz…” Semtimiz, evimiz, sevdamız, ortak geleceğimiz Beykoz’umuzun 19 Ağustos (19.08) Dünya Beykozlular Günü kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

CHP ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı sosyal medya hesaplarından “19.08 Dünya Beykozlular Günü Kutlu Olsun” şeklinde paylaşım yaptı.

Saadet Beykoz İlçe Başkanlığı, “19.08 Dünya Beykozlular Günü Kutlu Olsun. Beykozlunun Beykoz’da kalacağı nice günlere.” dedi.  

Beykoz Sahili kırmızıya büründü
Bizi Takip Edin