Beykoz sahilinde eşine az rastlanan görüntüler!

İstanbul Boğazı’nın sessiz sahiplerinden su samurlarının Beykoz balıkçı barınağında dans ettiği görüntüler dikkat çekti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Boğazı’nın sessiz sahiplerinden su samurlarının Beykoz balıkçı barınağında dans ettiği görüntüler dikkat çekti. 

Beykoz Su Ürünleri Kooperatifi’nde ortaya çıkan 3 su samuru yağan karla birlikte kendilerini iskeleye bırakarak beyaz örtünün tadını çıkardı. 3 su samurunun oyunu barınaktaki deniz dostu balıkçıların ilgisini çekerken, aynı ortamı paylaşmanın verdiği mutluluğunu yaşattı.

https://www.youtube.com/watch?v=-HVe439E4Bc***

NESLİ TÜKENME TEHLİKESİNDE

Deniz Kartalı Haber’de yer alan bilgiler göre Nehir ve göl kıyılarında yaşayan etçil memeli su samurları doğanın en iyi sualtı avcılarından biri. Tarih boyunca İstanbul Boğazı’nın her yerinde görülen ama nesli tükenme tehlikesi geçirdiği için sayıları azalan su samurlarının balıkçı barınakları ve marinalarda ortaya çıkması bilim insanlarını mutlu ediyor. İri kafası nedeniyle deniz memelisi olan foklarla bile karıştırılan su samurlarının İstanbul’un pek çok balıkçı barınağında ortaya çıktığı bilgisi üzerine, çevrelerinde dolaşan insanlar şirin canlıları görüntülemek için çabalıyor.

BEYAZ ÜRTÜNÜN TADINI ÇIKARDILAR 

Son olarak Kalamış Marina’da görülen su samurları, Beykoz’daki balıkçı barınağını mesken tutmuş durumda. Barınaktaki balıkçılar onlara dostça yaklaştığı için yuvalarını da yakınlardaki taşlıklara yapmış ve yerleşik düzene geçmiş durumdalar. İşte bu su samuru ailesinin üç ferdi dün gece yağan karla birlikte coştu ve keyifli oynaşmaları balıkçılar tarafından kaydedildi.

Beykoz sahilinde eşine az rastlanan görüntüler!
Bizi Takip Edin