Beykoz seçmeni sandık başında… Kim nerede oy kullandı!

Beykoz seçmeni, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek üzere sandığa gidiyor.

Beykoz seçmeni, 31 Mart Yerel Seçimleri için sandık başında. 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerin belirleneceği seçimler…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz seçmeni, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek üzere sandığa gidiyor.

Beykoz seçmeni, 31 Mart Yerel Seçimleri için sandık başında. 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerin belirleneceği seçimler için saat 08.00’da oy kullanma işlemine başladı. Beykoz’da ise 182 bin 454 seçmen, 55 ayrı okulda, 4’ü seyyar olmak üzere toplam 554 sandıkta oy kullanıyor.

İstanbul Beykoz Çubuklu Mahallesi’ndeki Şehit İsmail Kefala İlkokulu’na sabah erkenden gelen vatandaşlar ilk oylarını kullandı. Seçmenler Büyükşehir belediye başkanlığının beyaz, belediye başkanlığının mavi, belediye meclisi üyeliğinin sarı renkli olduğu oy pusulalarını tek zarfa koyarak oylarını kullanıyor.

İlk kez oy kullanmanın heyecanını yaşadı

Oy kullanmaya gelenlerden seçmen Murat Karataş, “Her şeyden önce vatanımıza, milletimize, devletimize hayırlı olacak bir kişinin gelmesini temenni ediyorum. Ve milletimizi birleştirici, bütünleştirici, Beykozumuza, İstanbulumuza, memleketimize hizmet eden değerli birisi olmasını temenni ediyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti. İlk kez oy kullanmanın heyecanını yaşayan 18 yaşındaki Ahmet Mutlucan Karataş ise, “Çok heyecanlıyım, ilk defa böyle bir duygu yaşıyorum. Milletimiz ve devletimiz için hayırlısı ne ise Allah’tan onu diliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu seçimde de seyyar sandıklar kuruldu

Ayrıca hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenler için bu seçimde de seyyar sandıklar oluşturuldu. Oy verme işlemi 08.00’de başlayan illerde 17.00’de sona erecek.

Abdullah Gül oyunu Çubuklu’da kullandı

Türkiye’nin 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Çubuklu Şehit İsmail Kefal İlkokulu’nda kurulan bin 145 numaralı oy sandığında oyunu kullandı.

Kaymakamı Katırcı İshakağa da

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, eşi Fatma Katırcı ile birlikte oyunu İshakağa Ortaokulu’nda kullandı. Kaymakam Katırcı yapmış olduğu kısa açıklamasında “Memleketimize milletimize hayırlı olsun inşallah.” İfadelerini kullandı.

Başkan Çelikbilek oyunu erken kullandı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek eşi ile beraber sabah saatlerinde oy kullanmak için Soğuksu okuluna geldi. Başkan Çelikbilek, sıranın kendisine gelmesinin ardından görevlilerden pusula ve zarfı alarak, oy verme işlemini gerçekleştirdi.

Beykoz adayı Murat Aydın Soğuksu’da oyunu kullandı​

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında tüm yurtta oylar kullanırken Cumhur İttifakının AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’da eşi Bedriye Aydın ile birlikte Soğuksu İlköğretim okuluna geldi. Sandık görevlileriyle tokalaşan Aydın, küçük çocukları da sevdikten sonra pusulaları alarak kabine girdi. Burada oyunu kullanan Başkan adayı Aydın, “hayırlı olsun” diyerek görevlilerle tekrar tokalaşarak sınıftan ayrıldı. Ardından okuldaki vatandaşlarla tokalaşarak sohbet eden Aydın, onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. 

“Beykoz, İstanbul ve Türkiye için hayırlı olsun diyorum” 

Okuldan ayrılmasının ardından açıklamalarda bulunan Aydın, “3 ay çok güzel geçti, şu an çok tatlı yorgunluk yaşıyoruz. Akşamı bekliyoruz, hayırlısı olsun diyoruz. Benim için gerçekten hayatımın farklı bir evresi oldu. Beykoz’u sokak sokak dolaştık. 247 bin hemşehrimizle göz göze gelmeye çalıştık. Büyük bir çoğunluğuyla da kucaklaştık. Bana gönüllerini açtılar, onların hayallerini öğrenerek kendi hayallerimizle birleştirmeye çalıştık. Nasip olursa yetki alırsak, Beykozlu hemşehrilerimiz için yoğun bir tempoyla çalışacağız. Beykoz’un geleceği çok daha güzel olacak. Beykoz, İstanbul ve Türkiye için hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Coşkun Tosun eşi ile birlikte geldi

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, seçim boyunca yanından hiç ayrılmayan eşi Nurgül Tosun ile birlikte oyunu Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu 1107 No’lu sandıkta kullandı.

Hanefi Dilmaç Çavuşbaşı’nda

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç sabah erken saatlerde Çavuşbaşı Türker İnanoğlu ilköğretim Okulu’na gelerek 1038 Nolu sandıkta oyunu kullandı. Sandık görevlilerine başarılar dileyen Dilmaç, sıranın kendisine gelmesinin ardından pusula ve zarfı alarak, oy verme işlemini gerçekleştirdi.

Sonuçlar anında Beykoz Günel Haber’de

YSK tarafından yayın yasağının kaldırılmasının ardından sonuçlar www.beykozguncel.com adresinden takip edebilirsiniz.

Beykoz seçmeni sandık başında… Kim nerede oy kullandı!
Bizi Takip Edin